Medya

Netflix’teki Tinder Avcısı gerçek mi? Nereli ve kimdir?

Netflix'in yeni belgesel filmi Tinder Avcısı'nda Simon Leviev kendini jet sosyeteden zengin bir iş adamı gibi göstererek kadınları dolandırıyor. Peki Tinder Avcısı gerçek mi? Simon Leviev kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Netflix belgeseli Tinder Avcısı Simon Leviev uygulamayı kullanamayacak mı?

Tinder Avcısı ya da orijinal adıyla The Tinder Swindler Netflix izleyicisi ile buluştu.

Kendini zengin bir iş adamı gibi gösteren bir adamın hikayesini anlatan belgeselin ardından Simon Leviev merak konusu oldu. Tinder Avcısı gerçek mi? Simon Leviev kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Netflix belgeseli Tinder Avcısı Simon Leviev uygulamayı kullanamayacak mı? soru ve konu başlıkları Netflix izleyicisi tarafından araştırılırken belgesele konu olan Simon Leviev’e ilişkin dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.


İsrailli Şimon Hayut, kendisini Özbekistan asıllı İsrailli “elmas kralı” Lev Leviev’in oğlu Simon Leviev olarak tanıtarak genç kızları dolandırıyor. Instagram hesabında yaptığı paylaşımlarla son derece ihtişamlı bir hayatı varmış gibi davranan Leviev kaçırıldığını ve başının belada olduğunu ispat etmek için her şeyi yapıyor. Simon Leviev yalanlarıyla hayatına giren kadınları dolandırıyor.İsrail polisi yaptığı açıklamada Simon Leviev’in 2011’de dolandırıcılık, hırsızlık ve sahtecilikten verilen cezayı atlatmak için kaçan İsrail doğumlu bir dolandırıcı olduğunu doğruladı.

1990’da İsrail’in Bnei Brak kentinde dünyaya gelen Simon Leviev 2010 yılında bir uçuş okuluna gitti. Felicity Morris’in yaptığı röportajlara göre, Leviev gençliğinden beri çek dolandırıcılığı gibi küçük suçlar işliyor.

Yönetmen Felicity Morris, Emmy ödüllü dizi “Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı”nın da yapımcılığını üstlenmişti.

The Times of Israel’e göre, 2017’den 2019’a kadar Avrupa kıtasındaki kurbanlardan yalnızca bir Ponzi şeması kullanarak tahmini 10 milyon dolar dolandırdığı iddia ediliyor. 2015 yılında Finlandiya’da iki yıl, 2019’da İsrail’de 15 ay hapis cezasına çarptırılan Simon Leviev 2019 itibariyle, hala birçok ülkede dolandırıcılıktan aranıyor.

Netflix yapımı Tinder Avcısı’nda adı geçen Simon Leviev ile ilgili Tinder adlı arkadaşlık uygulmasından flaş bir açıklama geldi.

Söz konusu yapımda adı geçen adamı ve onun açtığı tüm sahte hesapları yasakladı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu