Kültür ve Sanat

Netflix’in En Çok İzlenen Filmleri Arasına The Old Guard ve Enola Holmes da Girdi

Netflix’in en çok izlenen filmleri açıklandı. İlk 10 film arasında son aylarda yayınlanan The Old Guard, Enola Holmes ve Project Power da yer aldı.

Sinema salonlarının kapalı olduğu, yeni filmlerin gösterime girmediği karantina süreci, dijital platformların yükselişini daha da hızlandırdı. Netflix, Amazon Prime, Disney+ gibi dijital platformların abone sayısı bu süreçte hızla artarken, kullanıcıların bu platformlarda geçirdiği sürede de kayda değer ölçüde arttı. Zira 10 filmlik listenin beşini bu yıl izleyici ile buluşan Netflix filmleri oluşturuyor.

Netflix, temmuz ayında bugüne kadar en çok izlenen 10 filmini sıraladığı bir liste yayınlamış, listenin ilk sırasında Extraction yer almıştı. Dün Netflix tarafından yayınlanan yeni listede yine ilk dört sırada Extraction, Bird Box, Spenser Confidential ve 6 Underground yer aldı. Ancak bu kez onları son aylarda yayınlanan The Old Guard, Enola Holmes ve Project Power izledi.  Listedeki filmlerin büyük bölümünün gişe canavarlarına alternatif olarak sunulan yapımlar olması, şirketin neden son dönemde bu filmlere önemli yatırımlar yaptığını açıkça göstermiş oldu. Hem temmuz ayında yayınlanan listeyi hem de güncel hâlini aşağıda bulabilirsiniz:

Netflix’in En Çok İzlenen Filmleri

Temmuz 2020 İtibarıyla İlk Ayında En Çok İzlenen 10 Netflix Filmi

1. “Bird Box” – 89 milyon
3. “Spenser Confidential” – 85 milyon
4. “6 Underground” – 83 milyon
5. “Murder Mystery” – 73 milyon
6. “The Irishman” – 64 milyon
7. “Triple Frontier” – 63 milyon
8. “The Wrong Missy” – 59 milyon
9. “The Platform” – 56 milyon
10. “The Perfect Date” – 48 milyon

Ekim 2020 İtibarıyla İlk Ayında En Çok İzlenen 10 Netflix Filmi

1. “Extraction” – 99 milyon
2. “Spenser Confidential” – 85 milyon
4. “6 Underground” – 83 milyon
5. “The Old Guard” – 78 milyon
6. “Enola Holmes” – 76 milyon
7. “Project Power” – 75 milyon
8. “Murder Mystery” – 73 milyon
9. “The Kissing Booth 2” – 66 milyon
10. “The Irishman” – 64 milyon

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu