Kültür ve Sanat

Netflix, “Sherlock Junior” adlı bir proje üzerinde çalışıyor

Ortaya çıkan yeni gelişmelere göre Netflix, “Sherlock Junior” isminde bir başka orijinal film projesi üzerinde çalışıyor. Son olarak Sherlock Holmes’ün kız kardeşinin serüvenlerini anlatan “Enola Holmes” filmini azaları ile buluşturan Netflix, görünüşe göre Sherlock Holmes projelerine bir yenisini daha ilave ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan Enola Holmes filminin, platformun şimdiye kadarki en büyük prömiyerlerinden biri olarak rekorlar kırmaya devam etmesi Netflix’in yeni bir “Sherlock Holmes” projesi üzerinde çalışmak istemesini hiç de afallatıcı kılmıyor.

Sherlock Junior

Sherlock Junior mevzusu ne olacak?

Proje, zati bir zamandır Netflix’in gündemindeydi ve yazarların bulunması ile beraber ilk adımlar atıldı.
Watson’ın genç hallerini bakacağız.

Watson, esrarengiz bir kayboluşun ve kasabalarındaki bir cadı lanetinin arkasıki sırrı çözmeye çalışır. İngiliz gurbetçi ve yeni komşusu Sherlock Holmes ile irtibat oluşturan Watson, çocuk dedektiflerden oluşan bir takım kurar. Geride bıraktığı defineyi tespit etme kısmetlerini ise bir dizi riskli hırsızdan kurtulmak için beraber sınarlar.

Dizinin oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı gibi ayrıntılar şu an için bilinmeyenliğini gözetiyor.

Sherlock Junior

Netflix, Sherlock Holmes karakterinin içeriğine ev sahipliği yapmaya çalışıyor gibi görünüyor.
Devam filmleri ve yan mahsuller de dahil olmak üzere hakkında dinlediğimiz pek çok rivayet projesi de bulunuyor.

Ayrıca Netflix, şu ana kadar yapılan en büyük Sherlock Holmes projelerinden olan BBC dizisi “Sherlock”un da lisansını küresel olarak taşıyor. Ancak tüm bunların yanında, Robert Downey Jr.’ın bir Sherlock Holmes Sinematik Âlemi kurmak istediğini de öğreniyoruz.

Yeni gelişmeler ve çok daha aşırısı için takipte kalın.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu