Netflix, Conan the Barbarian Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı

Takip Et:
Netflix, Conan the Barbarian Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı
Netflix, Conan the Barbarian Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı

Daha evvel sinemada Arnold Schwarzenegger ve Jason Momoa’nın yaşam verdiği Conan the Barbarian, bu defa Netflix tarafından hazırlanan bir diziyle ekrana taşınacak.

Andrzej Sapkowski‘nin aynı isimli video oyunu serisine de kaynaklık eden roman serisinden adapte edilen The Witcher dizisi, geçtiğimiz sene ilk sezonuyla izleyici karşısına çıktı ve kısa zamanda Netflix‘in en fazla izlenen dizilerinden biri hâline geldi.
sezon, hem de bir spin-off dizisi için hazırlıklara başlayan Netflix, The Witcher ile eş sularda yüzen bir diziye daha imza atmaya hazırlanıyor.

Robert E. Howard’ın yarattığı ikonik Conan karakterinin haklarını elinde bulunduran Conan Properties International ile uyuşan Netflix, Conan the Barbarian dizisi için hazırlıklara başladı. Dizinin senaryosunu kaleme alacak bir senaryocu ve prodüksiyona önayak olacak bir dizi mesulü için arayışa başlandı.
Howard tarafından yaratılan Conan, bugüne kadar kısa hikâyeler, romanlar, mecmualar, çizgi romanlar, filmler, video oyunlar gibi pek çok değişik medyumda kendisine yer buldu ve seneler içinde ikonik bir karakter hâline geldi. 1982 yapımı Conan the Barbarian ve 1984 yapımı Conan the Destroyer filmlerinde Arnold Schwarzenegger‘in yaşam verdiği karakter, son olarak 2011 senesinde Jason Momoa‘nın başrolde yer aldığı Conan filmiyle beyazperdede boy gösterdi.

Karakter aynı zamanda 1997-1998 senelerinde yayınlanan bir diziye de mevzu oldu.
Daha evvel Arnold Schwarzenegger ve Jason Momoa gibi adların yaşam verdiği Conan karakterini bu defa kimin canlandıracağını bekleyip bakacağız.

Kaynak: Collider

.