Neslican Tay’ın ardından yaşananlar!

21 yaşında kanser hastalığına yenik düşerek hayatını kaybeden Neslican Tay'ın ölümü herkesi yasa boğdu...

Kanser hastalığı ile mücadelenin sembol isimlerinden biri olan Neslican Tay, dün yaşam mücadelesini kaybederek aramızdan ayrıldı. 21 yaşında olan Tay, daha önce 3 kez kanser hastalığına yakalanıp atlatmıştı. Dördüncü kez kanser olan Neslican, ciğerlerinin işlevsiz hale geldiğini söylemiş ve bir kez daha kemoterapi alacağını duyurmuştu. “Yaşamak istiyorum” sözleriyle yürekleri dağlayan genç kız eylül ayının ilk günlerinde hastaneye kaldırılmış ve durumun ağırlaşmasıyla birlikte yoğun bakıma alınmıştı.

Neslican Tay’ın ölümü sanat camiasında da büyük üzüntü yaşanmasına sebep oldu. Tarkan, Cem Yılmaz, Sıla, Mustafa Sandal ve Serenay Sarıkaya gibi birçok ünlü isim acı haber sonrası sosyal medyadan üzüntülerini iletti. Ünlü fenomen Duygu Özaslan’ın Instagram üzerinden yaptığı paylaşım ise tepkilere neden oldu. Neslican’ın kendisine attığı son mesajı görmediğini belirten Özaslan’a sosyal medya kullanıcıları sert çıktı.

EKREM İMAMOĞLU VE HALUK LEVENT, NESLİCAN’IN ANNE VE BABASINI TESELLİ ETTİ

Öte yandan sosyal medyada ortaya atılan bir iddia ‘yok artık’ dedirtti. Neslican’ın kemoterapi ile dökülen saçları sonrası kendisine takma saçlar yapan kuaförü genç kızın ölümü sonrası hastanenin ilk önce basına haber verdiğini ve ailenin kızlarının öldüğünü haberlerden öğrendiğini iddia etti. Bu iddia sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı.

Neslican’ın acılı anne babasını ziyaret edenler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve şarkıcı Haluk Levent de vardı. İki isim, anne babayı hastane odasında teselli etti. Neslican’ın cenazesinin doğup büyüdüğü Rize’de toprağa verilmek üzere yola çıktığı öğrenildi.