Magazin

Nejat İşler hakkında 15 Temmuz soruşturması başlatıldı

15 Temmuz darbe girişimiyle alakalı attığı bir tweet sebebiyle ünlü oyuncu Nejat İşler hakkında soruşturma başlatıldı.

Ünlü oyuncu Nejat İşler’in 15 Temmuz ile ilgili attığı tweet soruşturması mevzusu oldu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giden bir şahıs sosyal medya paylaşımı sebebiyle İşler’i ihbar etti.

“CAN VERIYORSUN, ŞEHİT DİYORLAR”

İhbarda İşler’in, sosyal medya hesabı Twitter’dan 16 Temmuz 2016’da “Emir geliyor.
Kafanı kesip vatan alçağı diyorlar. Emir geliyor. Doğu’ya gidiyorsun. Can Veriyorsun. Şehit diyorlar” biçiminde paylaşım yaptığı ve ‘Nejat İşler gibi bireylerin’ milleti kışkırtmak ve ülkenin parçalanmasını desteklemek emelli paylaşım yaptıkları öne sürüldü.

İSTANBUL’DA ‘YETKİSİZLİK’ KARARI VERİLDİ

Milliyet’ten Elif Altın’ın haberine göre, ihbarın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmesi üzerine savcılık İşler hakkında ‘kabahati ve zanlıyı methetme’ kabahatinden soruşturma başlattı.

Savcılık, kuşkulunun tespitine yönelik yapılan araştırma sonucunda adresinin Muğla şehri Bodrum ilçesi olduğunu, soruşturma işlemlerinin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yargı hudutları haricinde kaldığını belirterek dosyayı ‘yetkisizlik’ kararı vererek Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

“TİYATRO SAHNESİNDE CAN VERMEK İSTİYORUM”

Çoğu Zaman dizi ve filmde rol alan Nejat İşler, 2002 senesinde ‘Gülbeyaz’ dizisinde geniş kitlelerce tanındı.
Bir Ankara Polisiyesi’ dizisinde oynadığı makûs karakter ‘Ercüment Çözer’, izleyenler tarafından o kadar alaka baktı ki, dizinin bitmesinden 7 sene sonra karaktere özel ‘Saygı’ dizisi çekildi.

41. Antalya Altın Portakal Mükâfatları için ‘Erkek Oyuncu’ dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta emelinin başrol oynayıp şan olmak olmadığını belirten Nejat İşler, tek tutkusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken can vermek istediğini dile getirdi.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu