Magazin

Nejat İşler hakkında 15 Temmuz darbe soruşturması…

Ünlü oyuncu Nejat İşler hakkında 15 Temmuz soruşturması…Ünlü oyuncu adaletinde 15 Temmuz FETÖ darbe girişimiyle alakalı bir paylaşım sebebiyle “kabahati ve zanlıyı methetme” kabahatinden soruşturma başlatıldığı haber veriliyor.

Milliyet’in haberine göre İşler hakkında bir şahıs İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ihbarda bulundu. İhbarda İşler’in, sosyal medya hesabı Twitter’dan 16 Temmuz 2016’da “Emir geliyor. Boğaziçi Köprüsü’ne gidiyorsun.
Emir geliyor. Doğu’ya gidiyorsun. Can Veriyorsun. Şehit diyorlar” biçiminde paylaşım yaptığı ve Nejat İşler gibi bireylerin ulusu kışkırtmak ve ülkenin dağılınmasını desteklemek emelli paylaşım yaptıkları belirtildi.

Mevzubahisi ihbarın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmesi üzerine savcılık İşler hakkında “kabahati ve zanlıyı methetme” kabahatinden soruşturma başlattı. Savcılık, kuşkulunun tespitine yönelik yapılan araştırma sonucunda adresinin Muğla şehri Bodrum ilçesi olduğunu, soruşturma işlemlerinin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yargı hudutları haricinde kaldığını belirterek dosyayı “yetkisizlik” kararı vererek Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

 

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu