Necati Şaşmaz’a hapis şoku! 12 Yıl hapsi isteniyor!

Takip Et:
Necati Şaşmaz’a hapis şoku! 12 Yıl hapsi isteniyor!
Necati Şaşmaz’a hapis şoku! 12 Yıl hapsi isteniyor!

“Kurtlar Vadisi” serisiyle ünlenen Necati Şaşmaz ile 2012’de evlendiği Nagehan Şaşmaz, bir önceki sene karşılıklı boşanma davası açmıştı. Dava sürerken Necati Şaşmaz, eşine ait ses kayıtları ve Whatsapp yazışmaların yer aldığı bir CD’yi duruşmaya ispat olarak sundu. 11 ayrı ses kaydı ve Whatsapp yazışmalarının ‘evlilik birliği içinde kendisine haber verilmeden kayıt altına alındığını’ belirten Nagehan Şaşmaz , avukatları aracılığıyla davacı oldu.
Boşanma davasına bakan Anadolu Adliyesi Aile Duruşması, kanıt olarak olarak kayıt ve yazışmalarla ait bilirkişi raporu aldırdı. Ses kayıtlarının da dökümü istendi.

UZLAŞMA SAĞLANAMADI, SUÇLAMA BAŞLAYACAK

Nagehan Şaşmaz’ın şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Necati Şaşmaz, verdiği ifadede kayıt ve yazışmaları eşinin bilgisi istikametinde aldığını açıkladı. Savcılık kabahatlerin uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek uzlaştırma müessesini devreye soktu ancak taraflar uzlaşmadı.

Savcılık, Necati Şaşmaz hakkında ‘özel yaşamın saklılığını ihlal etme’ ve ‘zincirleme biçimde haberleşmenin saklılığı ihlali’ kabahatlerinden iddia belgesi tertip etti.

Uzlaşmanın sağlanamaması ardından yargılaması başlayacak Necati Şaşmaz’ın hakkında, 12 seneye kadar mapus cezası isteniyor.

 

 

 

.