Magazin

NECATİ ŞAŞMAZ’A DARBE SORGUSU!.. ÜNLÜ OYUNCU İFADE VERDİ!..

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre Pana Film adına Ali Çavuşoğlu, 24 Mayıs'ta Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvurarak "Kurtlar Vadisi Darbe" ibaresini markalaştırmak talebinde bulundu.

Başvuru incelendiği sırada 15 Temmuz günü darbe kalkışması meydana geldi. TPE de bu gelişme üzerine başvuruyu reddetti ve savcılığa ihbarda bulundu.

Enstitü Başkanı Prof. Habip Asan tarafından savcılığa gönderilen ihbar yazısında, "Bilindiği üzere ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü tarafından demokratik anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırma girişiminde bulunulmuştur. 'Kurtlar Vadisi Darbe' ibareli marka başvurusu anılan darbe teşebbüsünden önce gerçekleşmiş olduğundan konunun suç oluşturabileceği şüphesi ile bildirilmesi uygun görülmüştür" ifadelerine yer verildi.

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında bugün öğlenden sonra İstanbul Adalet Sarayı'na gelen ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, savcıya ifade vermek üzere Adliye'nin 7. katına çıktı.

Necati Şaşmaz ifade verdiğini doğrularken detay vermekten kaçındı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu