NE TUBA, NE DE BEREN!.. İŞTE KÖSEM SULTAN!..

Dizinin aylardır Türkiye ve yurtdışını kapsayan cast çalışması sona erdi. İlk sezonda Kösem Sultan'ın 16 – 20 yaş halinin anlatılacağı dizide 23 yaşındaki Bensu Soral başrol oynayacak.

Ablası da oyuncu

Oyuncu Hande Soral'ın kız kardeşi olan Bensu, Vicdan dizisinin ardından başrol oynadığı okul projesi Boynu Bükükler'le dikkatleri üzerine çekmişti. Star TV'de ekrana gelecek olan dizide daha önce Beren Saat, Tuba Büyüküstün gibi isimler geçmişti.

Sibel Kekilli'yle de görüşen yapım şirketi Tim's Production dizinin ilk sezonunun önemli karakteri Kösem Sultan'ın annesi Safiye Sultan karakteri için de çalışmalarına devam ediyor.

BENSU SORAL KİMDİR?
Bursa doğumlu olan Soral, Vicdan dizisiyle kasıp kavuran genç oyuncu hala aynı dizide hızla devam etmektedir. 22 Yaşında olan genç oyuncuya yardım eli kardeşi oyuncu Hande Soral olan kız kardeşinden geldi. Bir yandan dizide oyunculuğunu devam ettiren Soral, bir yandan’da Marmara Üniversitesi Grafik Bölümü’nde eğitim görmektedir. Sosyal medyaya okulunu mutlaka bitireceğini söyleyen genç oyuncu kararında oldukça ciddi görünüyor. Bir dönem yapmış olduğu modelliği diziler nedeniyle bırakan güzel oyuncu, sinema filmleri çekmek istediğini ve hayatındaki en büyük hayallerinden birisinin de bu olduğunu ifade ediyor. Yaşına göre iyi bir oyunculuk yapan Soral, oyunculuk konusunda eğitim alması gerektiğini düşünerek ablası olan Hande Soral sayesinde büyük destek gördüğünü’de ifade etti.