Magazin

N&D köpek maması incelemesi

Bir evcil hayvan sahibi olduğumuz zaman, onlar bizim ailemizin bir üyesi olurlar. Tıpkı çocuklarımızın beslenmesine dikkat ettiğimiz gibi, artık onlarında beslenme şekilleriyle, aldıkları besinlerdeki vitaminlerle yakından ilgilenmeye başlarız. Sevimli dostlarımızın sağlıkları ve mutlulukları için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız. Bugün köpeklerimiz için özenle tasarlanmış, özel bir mama olan N&D Köpek Mamasını mercek altına alacağız.

Mama seçimi nasıl olmalı, neye göre karar vermeliyiz gibi sorular tüm evcil hayvan sahiplerinin kafalarındaki başlıca soru işaretleridir. Öncelikle bir köpek maması seçerken, köpeğinizin; yaşına (yavru, yetişkin, yaşlı), ırkına (küçük, orta, büyük) uygunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; yavru köpeğiniz için yaşlı köpek maması almanız uygun olmaz. Çünkü ürün içerikleri, en basit örnekle; yavru köpeğin büyüme sürecindeki gelişimi için farklı, yaşlı köpeğin kas ve eklemlerinin sağlığı için farklıdır. Bunları göz önünde bulundurarak köpeğiniz için en uygun olan mamayı, köpeğinizin damak tadını da dikkate alarak seçebilirsiniz.

N&D köpek maması, İtalyan mutfağının bir ürünüdür. Bu sebeple lezzetli ve eşsiz içeriğe sahiptir. Köpeklerinize vitamin ve mineral takviyesi sağlar. Özenle formüle edilmiş; balıklı – portakallı, yaban domuzlu – elmalı, tavuklu – narlı, balkabaklı, kuzu etli – yaban mersinli gibi içerikleriyle ve düşük tahıllı veya tahılsız seçenekleriyle diğer mamalardan oldukça farklıdır. Çünkü yüksek kaliteli taze meyve ve sebzelerden dengeli vitamin kaynağı oluşturur. Kaliteli taze etten, köpeklerin doğal yaşamlarında ihtiyaç duydukları yüksek protein oranını sağlar.

N&D köpek mamalarını biraz daha yakından inceleyelim;

N&D Yavru Köpek Maması; Yavru köpek mamaları, yavru köpeklerin tüm koruyucu sistemlerinin gelişimini desteklemek ve tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılamak için üretilirler. Yavru köpeklerin ihtiyacı olan sağlıklı ve güçlü eklem, kas ve kemik yapısının oluşmasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemlerinin gelişmesine katkı sağlar.

N&D Yetişkin Köpek Maması; Yetişkin köpekler oldukça hareketli olurlar ve fazlasıyla enerji ve vitamin takviyesine ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple N&D yetişkin köpek maması, yetişkin köpeklerin ihtiyaç duydukları yüksek protein – düşük karbonhidrat oranını, düşük tahıllı veya tahılsız seçenekleriyle en iyi şekilde sunar. İskelet sistemlerini, onlara en uygun içeriklerle destekler.

N&D Yaşlı Köpek Maması; Yaşlı köpekler, yetişkin köpeklere nazaran daha hareketsiz bir yaşam sürerler. Bu sebeple sindirim sistemlerinin, iskelet yapılarının, belli vitamin ve mineral takviyeleri ile desteklenmesi gerekmektedir. Tıpkı yavruluk evresindeki gibi, yaşlılık evresinde de özel beslenmeye ihtiyaçları vardır. Yaşlı köpek mamaları, köpeklerin tüm yaşlılık evresini daha az sağlık problemiyle, daha rahat geçirmeleri için formüle edilir. Günlük enerji ihtiyacını ve kas kütlesini korur. Yaşlanmaya bağlı deri rahatsızlıkları ve tüy problemlerini önler. İleri yaştaki köpeklerin hareketleri azaldığı için oluşan yağlanma ve kilo artışını dengede tutar. Genellikle 7 yaşından sonrası için uygundur.

Köpeğinizin zevklerini ve hassasiyetini iyi gözlemleyerek onun için en sağlıklı kararı verebilirsiniz. Seçim yaparken mutlaka mama içeriklerini okuyun, köpeğiniz için en uygun olanı bulmak için kararsızsanız, veteriner önerisi ile alabilirsiniz.

Köpek kemiklerinin önemi;

Köpekler diş çıkardıkları belli zamanlarda, dişlerindeki kaşıntıyı gidermek için etraftaki her şeyi kemirmek isterler. Ve bu sonrasında da alışkanlık olarak kalır. Eve geldiğinizde, parçalanmış koltuklarla, kemirilmiş sandalye ayaklarıyla mutlaka karşılaşmışsınızdır ve ya karşılaşmanız çok muhtemeldir. Ürün çeşitliliği bakımından oldukça zengin olan köpek kemikleri, genellikle hayvan derisinden yapıldığı için ve kokuları olduğu için köpekleriniz zevkle kemirecektir. Böylelikle evdeki mobilyalarınız da zarar görmemiş olacaktır.

Köpek kemikleri, köpeklerin kemirme ihtiyaçlarını giderirken, daha sağlıklı diş ve diş eti oluşumunu sağlar. Buna bağlı olarak da ağız kokusu oluşumunu engeller. Ağız ve çene sağlığını korur. Tartar oluşmasını engeller. Günlük, öğünlere ek olarak, ödül amaçlı verilmesi gerekmektedir. Çeşit çeşit köpek kemiklerine göz gezdirebilir, köpeğinizin sağlığı için en uygun olan ürün için veterinere danışabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu