Medya

Nare ve Zeynep’e aynı kader! Sefirin Kızı’ndaki durum, Doğduğun Ev Kaderindir’de yaşanıyor!

Televizyongazetesi.com/Ayrıntı – tv8 ekranlarında yayınlanan Doğduğun Ev Mukadderatındır dizisi dün akşam 15. kısımla ekranlara geldi. Çarşamba akşamlarının büyük alaka bakan dizilerinden olan Doğduğun Ev Mukadderatındır’in öyküsü, aşinayı gibi reel bir yaşam öyküsü.

Dizide Demet Özdemir’in oynadığı Zeynep karakteri, reel adı bu değil tabii ki Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun danışmanlarından birisi. Hekim Hanım, yazdığı kitapta Zeynep’in yaşam öyküsünün ve yaşadığı travmaları paylaşıyor.
Gelecek kısımlarda da Zeynep’i yeniden o koltukta bakacağız.

Gelelim Doğduğun Ev Mukadderatındır dizisi ile Sefirin Kızı dizisindeki benzeşen vaziyete. Neslihan Atagül, Engin Öztürk ve Uraz Kaygılaroğlu’nun oynadıkları Star TV’deki Sefirin Kızı dizisinde Sancar’ın Nare’yi hayal kırıklığına uğratan tutumları, maço halleri, hatta onu konağa götürüp Menekşe ile yanyana getirmesi, izleyiciyi çıldırtmıştı.

Buna karşılık Gediz’in çok daha eğitimli, görgülü, güven veren, muntazam, Nare’yi destekleyen ve her gidişatta yanında olan davranışı, izleyenlerin alkışını kazanmış ve bir zamandır Gediz ve Nare ilişkisinin öne çıkması istenmişti.
Kim mi o? Engin Öztürk’ün oynadığı Barış. Faruk da okumuş, eğitimli, muntazam gibi görünen bir adam ama Emine’ye ne yaptığını baktık? Çünkü onu yüzüstü bıraktığı gibi çok da güvenilmez biri olduğu anlaşılıyordu.

Dolayısıyla dizide Zeynep ile eşleştirilerek “İşte doğru adam” denilebilecek bir karakter yeni girdi. Zati Engin Öztürk’ün diziye katılacağı haberinden sonra izleyici varsayım etmeye başlamıştı, bu adamın Zeynep’e aşık olacağını.
Zati Benal’i alıp Zeynep’le yaşadığı eve getirmesi, Sancar’ın Nare’ye yaptığından farksızdı. Her ne kadar Benal kapatmayı olmasa da Zeynep çok güç bir vaziyete düşürüldü. İzleyicinin gözünden Mehdi burada düştü azıcık.

Bütün yaşamının işini alacakken olana bak!

Daha sonrasında da içindeki şiddet çıkmaya başlayınca Zeynep bu vaziyete korkuyla baktı.
Zeynep, hayatının bahtını yakalamışken ve asla özel sebeplerle işi geri tasarıya atmayacağını daha bir dakika evvel açıklamışken yaşanan bu gidişat, izleyenlerin asaplarını alt üst etti.

Mehdi’nin Zeynep’in eforlu, kendi ayakları üstünde duran bir bayan olmasını desteklemesine rağmen, yaşadığı semti terketmemesi yüzünden devamlı çıkan meseleler, ikisinin evliliğinde ciddi meselelere neden olacak gibi…

Zeynep muntazam bir semtte yaşamak istese de Mehdi’yi ikna edemeyecek gibi görünüyor.
Tıpkı Sefirin Kızı dizisinde Nare’nin Sancar’ı bırakıp Gediz ile olmasını istediği gibi.

Eğitimli, eforlu, kendi ayakları üzerinde durabilecek yapıdaki bu iki bayan Zeynep ve Nare’nin Sancar ve Mehdi gibi kendilerinden apayrı bir kültüre, kavrayışa sahip insanlara aşık olmaları yadırganıyor ama Sefirin Kızı için olmasa da en azından Doğduğun Ev Mukadderatındır dizisindeki öykünün hakikatliğine de sabrederek “Yaşamda oluyor böyle şeyler” diyebiliriz…

İşte Mehdi ve Zeynep ilişkisini istemeyenlerden gelen o iletilerden kimileri:

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu