Yaşam

Musti ve Melis’in düğün geliriyle engellilere tekerlekli sandalyeleri teslim edildi

Ünlü çiftten örnek davranış...

Engelsiz Yaşam Vakfı, pop yıldızı Mustafa Sandal ve Melis Sütşurup’un düğün töreninden elde edilen bağış geliri ile alınan tekerlekli sandalyeler ve giyim eşyalarını sahiplerine ulaştırdı.

Mustafa Sandal ile Melis Sütşurup geçtiğimiz Haziran ayı başında İtalya’da Roma Büyükelçiliği’nde kıyılan nikah ile evlenerek dünya evine girmişlerdi. Nikahtan sonra  Türkiye’ye dönen çift Marmaris’te yakın dostlarının katılımı ile de bir düğün organizasyonu yapmışlardı. Ünlü çift düğünde gelecek olan hediyeler yerine Engelli bireyler için Engelsiz Yaşam Vakfına bağış yapılmasını istemiş ve bu davranışları da büyük takdir kazanmıştı.


İşte o bağışlar yerini buldu ve Engelsiz Yaşam Vakfı elde edilen bağışlarla alınan tekerlekli sandalye ve giysileri engelli bireylere teslim etti.

Etiler No:1903’de düzenlenen yemekli basın toplantısına aileleri ile birlikte katılan 35 engelli bireye tekerlekli sandalyeleri ve giyim eşyaları Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan ile vakıf yönetim kurulu üyeleri ve Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat’ın katılımı ile teslim edildi.

Törende bir konuşma yapan Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan, “Sevgili vakıf dostumuz ve sanatçımız Mustafa Sandal ve kıymetli eşi Melis hanıma buradan vakfımız ve Engelli bireyler adına çok teşekkür ederim. Gerçekten takdir edilecek bir davranış sergileyerek önünde engel olan insanlara destek oldular. Onların bu davranışının örnek olmasını diler, tekrar mutluluklar dilerim” dedi.

Elde edilen gelir ile ilgili olarak Engelsiz Yaşam Vakfı’nın açıklaması ise şöyle:

“Vakfımıza  Bağışçılarımız  Mustafa ve Melis Sütşurup Sandal çiftinin yaptıkları bağışlardan;
 
* 1  adet Akülü Tekerlekli Sandalye, 13 yaşında Gebze’de ikamet eden, %88 Serebral Palsy Rüzgar Batu Ceylan’a,

* 1 adet Aküsüz Tekerlekli Sandalye, 48 yaşında Ümraniye’de ikamet etmekte olan %90 Spastik Paraparazi Hikmat Karadağ’a,

* 1 adet Aküsüz Tekerlekli Sandalye, 47 yaşında Beykoz’da ikamet etmekte  %92 Ortopedik Engelli Mahmut Olmuştur’a,

* 1 adet Aküsüz Tekerlekli Sandalye  13 yaşında Ümraniye’de ikamet etmekte olan %90 Tüm Vücut Fonksiyonu kaybı olan Canpolat Bilgire’e,

* Ayrıca 20 Kadın, Çocuk ve Erkek Engelli Bireylere  Muhtelif Giyim Hediye edilmiş ve yaklaşık otuz beş  Engelli Birey ve Ailelere  Etiler 1903 Mekanını ev sahipliğinde öğle yemeği ikram edilmiştir.”

Bağışçılar Mustafa ve Melis Sütşurup Sandal çifti adına yapılan toplantıya vakıf başkanı Atilla Kaplakarslan, yönetim kurulu üyeleri Tayyar Işıksaçan, Şeniz Ulusoy, Arif Işık, pr sorumlusu Caner Budak ile Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat katıldı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu