Magazin

Mustafa Sandal: “Küçük rutinler meğer ne kadar kıymetliymiş! “

Türkiye’deki ilk vaka açıklandığı günden bu yana oğulları Yavuz ve Yaman ile birlikte evinde karantinada olduğunu söyleyen Mustafa Sandal, “Karantina günleriniz nasıl geçiyor? Evde daha önce yapmadıklarınızı yapmaya başladınız mı; yemek ya da ütü gibi?” sorusuna “Ütü yapmadım! Ama oğullarıma kahvaltı hazırlamaya çalıştım. Genelde paket servis kullanıyoruz. Ama hijyen kurallarına uyarak yapıyoruz her şeyi…” yanıtını verdi.

Ünlü sanatçı karantina günlerinde öğrendiklerini ise “Evde uzun süre zaman geçirmeyi unuttuğumuzu fark ettim. Kendi kendimizle baş başa kalmak, iç sesimizle hesaplaşmak, bu süreç çok yardımcı oldu. Bir de insan doğaya karşı nasıl haksızlıklar yaptığını görüyor bu süreçte. Denizi kirleten, hayvanlara kötü davranan, çevreye zarar veren insanoğlu, yaptıklarına uzaktan baktığında umarım yanlışını anlıyordur. Yeni bir dünya bekliyor bizi dışarıda. Her şey düzeldiğinde, yepyeni bir dünya kuracağız kendimize…” sözleriyle anlattı.

Bu süreçte sağlık çalışanları için Yanında isimli bir şarkı yapan Musti, “Karşımızda bir düşman var. Gözle görülmüyor ama tüm dünyayı eve kapatan ve maalesef insanları öldüren acımasız bir düşman bu! Tüm dünya çaresizken, ön cephede savaşan kahramanlarımız; sağlık çalışanlarımız. Meslek aşkıyla, kendi canlarını tehlikeye sokan o fedakar insanlar için ben de bir şey yapmak istedim. Karantina şartlarında bir şarkı yazdım. “Yanında” adlı bu şarkının her cümlesi onlara ithafen yazıldı.” şeklinde konuştu.

Mustafa Sandal, “Karantina sürecinde en çok ne yapmayı özlediniz? Hayat normale döndüğünde özgürce yapmak istediğiniz neler var?” sorusu üzerine ise şunları söyledi:

“Eşofmanlarımı giyip, kulaklığımı takıp, Arnavutköy’den başlayarak saatlerce sahilde koşmak istiyorum. Şöyle havayı doya doya içime çekip “Oh be özgürüm” diye bağırmak geliyor içimden. Bir de çocuklarımı okula bırakıp, okuldan almayı özledim. Meğer ne kadar kıymetliymiş küçük bir rutin gibi gördüğümüz şeyler…”

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı