Magazin

Mustafa Sandal ‘dan Gelen İtiraf

Hoşlanılan sanatçı Mustafa Sandal Hakan Gence ile yaptığı görüşmede hakkında merak edilen sualleri cevapladı. Sandal Melis Sütşurup ile yine uzlaş söylentilerine cevap verdi. Görüşmeden bazı satır başları haberimizin devamında…

Mustafa Sandal kimdir?

Kendimi Devamlı Yeniliyorum

26 senede çoğu zaman hit ürettiniz. Bunlar sizde nasıl bir benlik yarattı?

Öyle bir dönemden geçtim.
Ben o duygudan çok süratli uzaklaşıp işime baktım. Yaşamdaki anahtar sözcüğüm samimiyet. Samimiyetten vazgeçmedim. Benlik samimiyeti öldüren koca bir canavar!

Senelerdir değişik kuşaklara hitap ediyorsunuz. Yıpranmadan devam etmenin gizemi ne?

Kendimi aralıksız yeniliyor, zamanı, bu dönemin gençlerinin hayat stillerini iyi inceleme ediyorum. Bunları deneyimlerimle ve ruhumla birleştirince her döneme hitap edebilecek şarkılar çıkıyor.

1990’larda Tarkan, Serdar Ortaç, Kenan Doğulu gibi adlarla bir yarış içinde gösterildiniz.
Herkes kendi maksatlarında iyi yerlerde. Benim yarışım hep kendimle. Kendi açımdan baktığımda son iki-üç senede 90’lar moda ya, hangi mekâna kulak versen iki saatte en az yedi-sekiz Mustafa Sandal bestesi, sözü dinliyorsun. Sosyal medyada insanlar “90’ların yıldızı Mustafa’ydı” diyor ya, işte 2020’li senelerde o Mustafa’yla yarışacağım.

Bana Hoş Şeyler Sezdiriyor

Evvel Eypio, sonra Zeynep Bastık’la düet yaptınız. Onların popülaritesini kullanmakla tenkit etildiniz.
‘Reset’ ve ‘Mod’ şarkılarının sözü ve müziğinde Mustafa Sandal imzası bakarsınız. Ve ben iki genç yıldızımızın da beni kullandığını düşünmedim, bütün aksine, muhteşem bir sinerjiyi müzikseverlere yansıttık. Meseleye böyle yanıt vermiş vakam!

Melis Sütşurup’la yine uzlaş söyleniyor. Doğru mu?

Doğru, yine fikir. Birbirimize mükemmel geliyoruz. Sıhhatli, hoş bir ilişkimiz var. Mutluyuz ikimiz de, ehemmiyetli olan da bu.
Bana hoş şeyler sezdiriyor, sanırım ben de ona.

Pişman Değilim

Bir kitap yazdınız, olay oldu. Bir daha yazmam diye tövbe ettiniz mi?

Asla, bütün aksine “Iyi ki yazmışım” dedim. Okuyanlardan harika tepkinler aldım. O kitapta özeleştiriler de var, gençlere örnek olabilecek çoğu zaman vaka, benim müzikal yolculuğumdan kesitler… Haliyle, emeline, okuyucusuna erişti.

“Daha Önceki ilişkilerini, aşklarını kullanıyor” diye tenkitler de aldınız.
Kimse ciddiye almadı, ben de… Zira okumadan bir kitap hakkında yorum yapmak insanları gülünç gidişata düşürebiliyor. Gülüp geçtik. Okuyanlar da zati aşka, bayana övgü ettiğim satırları baktı, çok beğendi. Yaptığım işin ardındayım.

Mustafa Sandal Defne Samyeli’den Özür Diledi

Defne Samyeli’yle alakalı kısım duruşmaya taşındı. Siz kitaptan o kısımları çıkardınız. Yazdığınıza pişman mısınız?

Pişmanlık yok.
Methetmek isterken kalp kırmak pek seçtiğim bir şey değil. O surattan koca bir kitabın üç cümleyle anılmasını istemedim ve yeni baskıdan çıkardık. Hani çok da tasa etmedik, takımca aldığımız pozitif tepkilerden ve kitabın sevilmesinden memnunuz.

Yanlış anlaşıldığınızı düşünüyor musunuz?

Biz bir gün araşır, hallederiz aramızda. Bu mevzuyla gündeme gelmek çok güzelime gitmiyor..

İlgili Haberler

Başa dön tuşu