MagazinManşet

Mustafa Sandal artık bir milli sporcu!

Musti, oğulları Yaman ve Yavuz’a şarkılarının yanı sıra, en güzel mirasını bırakmak için adeta gün sayıyor. O artık Türk milli takımının bir sporcusu!

Türkiye Senkronize Kayak Milli Takımı’na seçilen Mustafa Sandal, “Büyük bir gurur yaşıyorum. Hayalim çocuklara örnek milli bir kayakçı olmaktı ve gerçek oldu” şeklinde konuşurken oldukça gururlu ve mutluydu.

Nisan’da Aspen’de düzenlenecek dünya şampiyonasında Mustafa Sandal Ay Yıldızlı milli takımıkız için mücadele edecek. Sanat dünyasından sadece Sandal’ın yer alacağı takımdaki bir diğer bilindik yüz ise, ünlü iş insanı ve Power Group’un sahibi Cem Hakko olacak. Milli takım sporcuları şimdiden hazırlıklara başladı.

mustafa-sandal-milli-kayak-takimi

MUSTİ SERTİFİKALI BİR KAYAK HOCASI!

Ünlü sanatçının yıllardır kayak sporuyla yakından ilgilendiği ve öğretmenlik sertifikası olduğu biliniyor. Musti, yıllar önce verdiği bir röportajda “Müzisyenlik çocukluk aşkım, damarlarımda akan kan gibi… Ama şarkıcı olamasaydım kesin kayak hocalığı yapıp o yolda ilerlerdim” demişti.

Senkronize Kayak Milli Takımı, 2019 yılı Nisan ayında Amerika ASPEN’de gerçekleşecek Dünya Şampiyonası için çalışmalara başladı.

MUSTİ TAM BİR SPOR AŞIĞI!

Herkes onu iyi bir müzisyen ve bir pop yıldızı olarak tanıyor ama bir de sporcu kişiliği var. Birçok alanda sertifika sahibi olan Sandal’ın pilotluk belgesi de var. Ne var ki, çocukları doğduğunda eski eşi Emina’ya söz verdiği için uçak kullanmayı bırakmıştı. Tekne kaptanı da olan Sandal, yaz aylarında Göcek’te kendi teknesini kullanıyor.

ÇOCUKLARINA DA KAYAK ÖĞRETİYOR!

Mustafa Sandal her kış Fransa’nın önemli kayak merkezlerine gidip oğlu Yaman ve Yavuz’a kayak dersleri veriyor. Baba oğul, hem tatil yapıyorlar hem de Yaman ile Yavuz çocuk yaşta kayak yapmayı öğreniyor.

Şu sıralar, “Gel Bana” isimli şarkısının yakaladığı başarının keyfini çıkaran Mustafa Sandal, milli takım oyuncusu olarak çocukluk hayallerinden birini daha gerçekleştirmiş oldu.

mustafa-sandal-kaya-takimi

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu