Müzik

Mustafa Ceceli ve Göksel’in albümleri sonbahara kaldı!

Son günlerde müzik dünyasında müthiş bir hareketlilik var. Ünlü sanatçılar ardı ardına single çalışmalarını piyasaya çıkarıyor. Mustafa Ceceli ve Göksel de o isimler arasında yer alıyor. Ceceli “Yaz Bunu Bir Kenara”, Göksel ise “Bu da Geçecek” isimli şarkısıyla hayranlarının karşısına çıktı.

Her iki ünlünün de ortak özelliği kendilerini albüm sanatçısı olarak tarif etmeleri! Ne var ki, Mustafa Ceceli ve Göksel birkaç ay daha müzikseverlerin karşısına bir albümle çıkamayacak.


Mizik sektöründe son dönemde albüm maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle bir kriz yaşanıyor. Şarkılarını sevenleriyle buluşturmak isteyen sanatçılar ise, çareyi single (tek şarkı) çıkarmakta buluyor. Yapımcılar, yalnızca bir single maliyetinin bile kliple birlikte 100 ile 150 bin lira arasında olduğunu belirtiyor. Haliyle, ticari olarak bakıldığında geri dönüşü olmayacağı düşüncesiyle de 10 şarkılık albümlere yapımcılar pek sıcak bakmıyor!

ALBÜMCÜYÜZ DİYEN POPÇULAR!
Müzik dünyasındaki şartlar böyle! Ancak, bir de sisteme direnen isimler var. Mustafa Ceceli, bir albümün tadını hiçbir şeyin veremeyeceği görüşünü savunuyor. Ceceli, maliyetlerin farkında ama onun en büyük avantajı kendisinin aynı zamanda bir aranjör olması! Ünlü sanatçı, şarkılarını kendi stüdyosunda hazırlayarak yapımcısının maliyetini yarıya indiriyor. Buna rağmen Ceceli’nin albümü henüz bitmedi. Ünlü sanatçının albümü sonbahara kaldı. Ceceli, bu süreci single çalışmalarıyla geçirecek.

Göksel de aynı durumda! Biz albümcüyüz diyor ünlü şarkıcı… Sektörün yaşadığı krizin de farkında! O da çareyi 2 single çıkarıp, albümünü sonbaharda eylül ya da ekim ayında yayınlamakta buldu. 2019’daki ilk single çalışması “Bu da Geçecek” oldukça beğenildi. Bakalım, diğer şarkıları da aynı başarıyı yakalayabilecek mi bekleyip göreceğiz!

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu