Kültür ve Sanat

Müslüm 2. Kez Vizyonda!

26 Ekim 2018 tarihinde vizyona giren ve sinemaseverlerle buluşan Müslüm filmi, merhum Müslüm Gürses’in ölüm yıl dönümü dolayısıyla yeniden vizyona girmeye hazırlanıyor. Gişe rekorları kıran film vizyondan çıktıktan sonra bir çok tartışmalara sebep olmuştu. Müslüm filminin yönetmeni dahil yapımcıları hakkında bir çok dava açılan film 1 Mart günü yeniden sinemaseverler ile buluşacak. Film vizyonda kaldığı süre boyunca izleyemeyenler veya tekrar izlemek isteyenler için Türkiye’nin hemen hemen tüm sinema salonlarında yeniden gösterime girecek. Bu zamana kadar yaklaşık 6,5 Milyon kişi tarafından izlenen film 84 Milyondan fazla hasılat elde ederek rekor kırmış oldu.

Müslüm filminin yönetmenliğini Ketche ve Can Ulkay üstlenirken yapımcılığını ise Mustafa Uslu üstlenmişti. Film oyuncu kadrosunda geçtiğimiz yılların büyük yetenekleri arasında gösterilen 17 yaşındaki Şahin Kendirci küçük Müslüm’ü canlandırırken Müslüm Gürses’in yetişkin karakterini ise Timuçin esen canlandırıyordu. Müslüm filmi oyuncu kadrosunda ise Ayça Bingöl, Erkan Can, Turgut Tunçalp, Zerrin Tekindor, Erkan Avcı ve Taner Ölmez gibi tecrübeli isimleri barındırıyordu. Filmin müziğini ise Ender Akay ve Sunay Özgür üstlenmişti.


Müslüm baba olarak ülkemizde tanınan ve milyonlarca hayranı olan merhum Müslüm Gürses 3 Mart 2013 tarihinde hayata gözlerini kapatmıştı. Müslüm filmi adını Müslüm Gürses’ten alırken film ünlü sanatçının hayatını ele alıyor. Müslüm Gürses’in hayatında yaşadığı inişli çıkışlı dönemleri ve çektiği sıkıntıları sinemaya uyarlanmasıyla uzun bir süre konuşulan film yarın tüm sinema salonlarında yeniden izleyicileri ile buluşacak. Müslüm filminin bilet fiyatları ise merhum’un ölüm yıl dönümü anısına 9 TL gibi bir sabit fiyat olacağı çıkan dedikodular arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu