Müslüm filminin yapımcıları davalık oldu!

Müslüm filminin yönetmeni Tülün Yıldırım,  iki yapımcının kendisini saf dış bıraktığı iddiasıyla, iki yapımcıyı da mahkemeye verdi...

muslum-filmi-yapimcisi-dava

Müslüm filminin senaryosundan oyuncularına kadar her şeyini kendisi ayarladığını belirten yönetmen Tülün Kızılırmak, ‘Ortak Yapımcılık’ iddiasında bulunarak filmin yapımcı şirketleri hakkında dava açtı. Müslüm’ün yapımcıları Mustafa Uslu ve Nuri Yıldırım’ın kendisini devre dışı bırakarak aralarında yönetmen dahil kimsenin haberi olmadan ortak yapımcı sözleşmesi imzaladıklarını iddia etti. Tülün Kızılırmak, Müslüm filminden elde edilecek hasılatın yapımcılara ödenmesinin durdurulması yönünde tedbir kararı kararı istedi.

Mahkeme talebi reddetti!

Mahkeme tedbir kararını reddederken, iki yapımcıya da dava açan Tülün Kızılırmak dilekçesinde şu iddialarda bulundu.

muslum-filmi-yapimcilarina-dava

Beni devre dışı bıraktılar!

ICNN Yapım ve Nuri Yıldırım filmin finansmanı tek başına sağlayamayacağını belirtti. Tülün Kızılırmak’ında onayıyla Dijital Sanatlar şirketinin sahibi Mustafa Uslu filme üçüncü yapımcı ortak olarak dahil oldu. Filmin ortak yapım sözleşmesini imzalamak için üç ortak 20 Temmuz 2017’de randevulaştı. 20 Temmuz günü Tülün Kızılırmak yeğenine kanser teşhisi konulduğu haberi üzerine toplantıya katılamadı. Mustafa Uslu ve Nuri Yıldırım iddiaya göre Tülün Kızılırmak’ı devre dışı bırakarak aralarında ortak yapımcı sözleşmesi imzaladı.

Kızılırmak, Müslüm filminden elde edilecek gelirin yapımcı payının her iki şirkete ödenmesinin durdurulması yönünde teminatsız tedbir kararı ve bin TL tazminat istedi.

Hasılat 84 Milyon TL’ye ulaştı!

Müslüm filmi yayınlanırken sinemada film seanslarında boş koltuk olmadığı görüldü. Film bu zamana kadar toplam 6.441.429 kez izlenirken 84.260.361,13 TL hasılat gerçekleştirdi.

Muhterem Nur da dava açmıştı! 

Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur, Engelsiz Yaşam Vakfı’nın ‘Yılın En İyileri’ ödül töreninde eşine ait olduğu iddia edilen kişisel özel eşyalarını satışa çıkardıkları gerekçesiyle ‘Müslüm’ filminin yapımcısı Mustafa Uslu ve vakıf hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

muslum-filmi-yapimcilari