Medya

Murat Yıldırım’dan RTÜK’ün sosyal medyada Ramo paylaşımına tepki!

TelevizyonGazetesi.com / Ayrıntı – Ramo dizisi Cuma akşamı izleyicilerle Show TV ekranında buluştu. İkinci sezona aksiyon sahneleriyle dolu olarak başlayan dizinin değişen öyküsü izleyicilerden alaka baktı.

Bu alakanı bir neticeyi olarak da Ramo’nun reytinglerini yükselttiği de bakıldı. Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç’in başrollerinde yer aldığı dizideki bir sahne ise RTÜK’e şikayet edildi. 11 yaşındaki bir öğrencinin RTÜK’e gönderdiği Ramo ile alakalı tenkidin müessesenin twitter ve instagram’daki sosyal medya hesaplarında yer alması dikkat çekti.
Duyarlı yavrularımıza ebedi teşekkürler…” denilerek bu öğrencinin iletiyi sosyal medyada yayınlandı.

Zafer isimli öğrenci, şu iletiyi yazmıştı: “Merhaba ben 11 yaşında 5. sınıf öğrencisiyim. Show TV’de yayınlanan RAMO isimli dizide bıçaklanma sahnesini baktım ve çok etkilendim. Lütfen diziyi sonlandırın.”

Bu iletiye cevap olarak RTÜK’ün hesabından Zafer isimli gence verilen yanıt ise şöyleydi: Sevgili Zafer bu duyarlılıkta olman, seni rahatsız eden bir sahneyi bize iletmen çok hoş.
Lütfen çevrene de bu duyarlılığı aktar. Şikayet ettiğin diziyi uzmanlarımıza araştırdıracağız. Teşekkürler.”

Murat Yıldırım yapılan bu paylaşıma instagram hesabından noktaya değinen bir tenkitte bulundu. İşte o paylaşım:

“Ben bunu çözemedim, çözebilen varsa emretsin! 11 yaşında çocuğun Sosyal Medya kullanmasına mı yanayım, ilk kez RTÜK’ün bir diziyi kamuoyuna şikayet etmesine mi yanayım, minikliğin Türkçesinin maşallahlığına mı yanayım!”

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu