MURAT YILDIRIM’A ‘NASRETTİN HOCANIN EŞEĞİ’ ROLÜ!..

0

Türkiye İnovasyon Haftası Adana Buluşması’ndaki "Başrolde İnovasyon" paneline katılan ünlü oyuncu Murat Yıldırım, "Çocuk kendi karar versin demek özgürlük değildir. Çocuğa önce kendi karar verme yetisini vermek gerekir” dedi.

Ünlü oyuncu, iyi bir öğretmenin öğrencinin farkında olmadığı iyi yanlarını ortaya çıkarması gerektiğini de belirterek “Ben de oyuncu olacağımı bilmiyordum. Öğretmenlerimin yönlendirmesiyle İlkokulda Nasrettin Hoca’nın eşeğini oynamıştım" dedi. Yıldırım, bireylerin yaratıcılık ve inovasyon yolunda hata yapmaktan, "başkası ne der" diye düşünmekten korkmamaları gerektiğini de vurgulayarak "Başkalarını tanımak için önce kendinizi iyi tanımalısınız. Kendinizi tanırsanız yaratıcılıkta sorun yaşamazsınız” dedi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası Adana Buluşması’ndaki "Başrolde İnovasyon" paneline ünlü isimler katıldı. Sinema yazarı Funda Karayel moderatörlüğünde düzenlenen panele, ünlü oyuncu Murat Yıldırım, yönetmen Yüksel Aksu, TİMS Başkanı Timur Savcı ile yönetmen, yazar ve oyuncu Ümmiyet Koçak katıldı. Panelde konuşan oyuncu Murat Yıldırım, “Aileler çocuk karar versin diyor ve bunu özgürlük olarak görüyorlar. Çocuğa önce kendi karar verme yetisini vermek gerekir” dedi.

'EŞEK ROLÜ'
Ünlü oyuncu, iyi bir öğretmenin öğrencinin farkında olmadığı iyi yanlarını ortaya çıkarması gerektiğinin de altını çizdi. Yıldırım, kendi çocukluğundan örnek vererek “İlkokulda hocalarım, bir piyeste beni Nasrettin Hoca’nın eşeği rolünde oynatmıştı. Ben de o zamanlar oyuncu olacağımı bilmiyordum” diye konuştu.

İzleyicilere yaratıcılık ve inovasyon yolunda hata yapmaktan, "Başkası ne der" diye düşünmekten korkmamaları gerektiğini de vurgulayan Murat Yıldırım, “Başkalarını tanımak için önce kendinizi iyi tanımalısınız. Kendinizi tanırsanız yaratıcılıkta sorun yaşamazsınız” dedi.