Magazin

Murat Ceylan ‘a Hapis Şoku

Sunucu Murat Ceylan ‘a mapus şoku. Erzincan’da kıymetli askerlik yaparken çekilen koğuş videolarının sosyal medyada paylaşılmasıyla Murat Ceylan’a “Emre itaatsizlik” kabahatinden dava açıldı.

Survivor Murat Ceylan Kimdir?

Kabahat İşleme Maksadım Yoktur

İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bakılan mahkemede, 3 aydan 2 yıla kadar mapusu istenen Murat Ceylan duruşmaya avukatı ile beraber geldi.

Ceylan korunmasını şu sözlerle yaptı; “Senelerdir televizyon programları yaptığım için tanınıyorum.
Komutanlarım ve aileleriyle de pek çok defa resim sürüklettik. Birliğe girerken tuşlu telefonla girdim. Uslu telefon kullanmadım.

Askerliğimin son gününde karşı koğuştan askerler beni kendi koğuşlarına davet ettiler. Bunlardan biri bana telefonunu verdi. Ben de çok kısa bir vakit bana sürpriz hazırladıkları için makûs bir amaç olmaksızın kendilerini kırmamak ismine telefonu yakaladım.
Daha sonra bu askerler kendi telefonlarından sürükledikleri görüntüyü Murat Ceylan Fan Club isimli bir hesaptan paylaşmışlar.
Ismi üstünde Fan Club hesabıdır. Kime ait bilmiyorum. Video sürüklemenin kabahat olduğunu öğrenmiyorum. Kanunlara ve emirlere hürmetli biçimde doğu bölgesine gidip askerliğimi ifa ettim. Kabahat işleme maksadım yoktur” dedi.

Survivor’dan elenip Türkiye’ye dönen Murat Ceylan’dan ilk paylaşım geldi!

Murat Ceylan’ın ifadesi, davanın açıldığı Erzincan 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ne sevk edilecek.

Iyi Gaye Mağduru Oldum

Murat Ceylan mahkeme sonrasında basın mensuplarına duruşma ile alakalı şu açıklamada bulundu;

“Çok fazla ciddi bir mevzuyla karşı karşıya değilim.
Askerliğimi yaptım, vatani vazifemi yaptım. Burada da insanlarla çok fazla video ve resim sürüklettim. Sevenlerine video hatıra resimleri sevk edildi. Dolayısıyla da iyi maksat mağduru oldum diyebilirim.

Sizi beğenen insanlarla paylaşımda bulununca bunun bir kabahat olduğunu, bir yasak ya da  rastgele bir yaralamanın altına girdiğini öğrenmediğim için tamamıyla iyi maksat mağduru oldum. Komutanlarım üstlerim herkes bu vaziyetten haberdar ama ben neticede vatani vazifeyi yaptım.
Suallere yanıt verdim. Neyse odur. Çok da büyük bir kasvet olacağını düşünmüyorum.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu