Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek: “190 bin dolar dolandırıldım!”

Murat Başoğlu'nun eski eşi Hande Bermek, avukat Aslı Çelik’i savcılığa şikayet etti ve “Beni 190 bin dolar (1 milyon 160 bin lira) dolandırdı, kadınlık gururumla oynadı” dedi...

Takip Et:

2017 yılında öz yeğeni Burcu Başoğlu ile teknede uygunsuz bir halde görüntülenen ve ensest skandalına imza atarak günlerce magazin manşetlerinden inmeyen Murat Başoğlu‘nun eşi Hande Bermek, ünlü sunucu ile davalık olmuştu. Bermek, o dönem avukatlığını üstlenen Aslı Çelik’e görevini kötüye kullandığı iddiasıyla savcılığa şikayet etti.

Bermek, “Eski eşimle ilgili basında çıkan haberler sonrası ona bir metin attım. Ama o benim yazdığımı değil, mevcut durumumu daha da zora sokan bir metin paylaştı. Benim kadınlık gururumla oynadı. Beni 190 bin dolar (1 milyon 160 bin lira) dolandırdı, üzerimden pr yaptı.” ifadelerini kullandı.

Avukat Aslı Çelik ise “İlgili kişiye karşı üstlendiğim hukuki yardımları eksiksiz yerine getirdim. Nitekim bana karşı açılan tazminat davası da lehime sonuçlandı. Benden sonra çalıştığı avukatları da azletmesi sebebiyle sorunun tarafımdan kaynaklanmadığı açıktır. Bana yöneltilen tüm iddialar gerçek dışı ve hukuki mesnetten yoksundur” dedi.

Savcılık, Hande Bermek’in şikayeti sonrası avukat Aslı Çelik hakkında inceleme başlattı. Çelik’le ilgili ön inceleme raporu düzenlendi. İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat hakkında görevi kötüye kullanmak iddiası ile ilgili soruşturma izni de istendi.