Muhteşem Yüzyıl’ın oyuncusu Netflix Belçika’da!

Oyuncu Mehmet Kurtuluş'un Netflix'in Belçika yapımı olacak bir dizisinde oynayacak...

Takip Et:

Türkiye’de birçok abonesi olan ve dünya çapındaki en önemli dijital platformlardan olan Netflix, yapımlarında Türk oyunculara yer vermeye devam ediyor. Çağatay Ulusoy, Burçin Terzioğlu, Burçin Terzioğlu gibi oyuncuların yer aldığı Hakan Muhafız isimli ilk Türk yapımı dizisini geçtiğimiz sezon izleyici ile buluşturan dijital platform daha sonra Beren Saat’in başrolünde yer aldığı Atiye dizisinin çekimlerine başlamıştı. 2. sezonunun çekildiği bilinen Atiye henüz yayınlanmadı. Netflix’in üçüncü Türk yapımı dizisi ise Love 101 oldu. Bu dizide ise genç oyuncular Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Kubilay Aka, Alina Boz ve Mert Yazıcıoğlu başrolleri paylaştı. Ayrıca Netflix Tuba Büyüküstün’ün yer aldığı ve Fatih Sultan Mehmed dönemini anlatan 6 bölümlük bir de belgesel çekmişti.

BELÇİKA YAPIMI DİZİDE TEK TÜRK

Netflix bu kez Muhteşem Yüzyıl Kösem’in Derviş Paşa’sı olarak tanınan Türk asıllı Alman oyuncu Mehmet Kurtuluş ile anlaştı. Fakat Kurtuluş’un yer alacağı dizi Türk yapımı değil. ‘Into the Night’ isimli dizi Netflix’in ilk Belçika yapımı dizisi olacak. 2020 yılında yayınlanması beklenen dizide Mehmet Kurtluş ‘Ayaz’ karakterine can verecek. Dize 7 farklı ülkeden oyuncular bulunacak.

Mehmet Kurtuluş, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin haricinde yine Netflix’in yapımı Hakan Muhafız’da ve Pars Narkatörer gibi dizilerde de rol almıştı. Ayrıca ünlü oyuncu, ‘Duvara Karşı’, ‘Pars: Kiraz Operasyonu’, ‘8 Saniye’ gibi sinema filmlerinde oynamıştı. Kurtuluş, Almanya’da da birçok Alman yapımında yer almıştı.