Magazin

Müge Boz doğum anını gözyaşları ile anlattı!

Geçtiğimiz aylarda Barcelona’da dünyaevine giren oyuncu Müge Boz ve Galatasaraylı basketbolcu Caner Erdeniz 24 kasım’da kızları Vina’yı kucaklarına almıştı. Çiçeği burnunda anne Müge Boz, ilk günlerden itibaren kızı Vina ile paylaşım yapmaya başlamıştı. Boz, bu kez YouTube kanalı için çektiği video ile doğum anını, öncesini ve sonrasını anlattı.

Müge Boz doğumdan önce yaşadıklarını şu sözlerle takipçileri ile paylaştı: “Ben bir anda hayatımda daha önce tanımadığım bir acı ile uyandım. Acı da değil de, sanki içimde bir lastik kopmuş gibi… Oldukça sakin bir şekilde Caner’i uyandırdım. ‘Bebeğim sanırım hastaneye gitmemiz gerekiyor’ dedim. Caner’in tüm ısrarlarına rağmen doğum çantamı hazırlamamıştım. Hemen onları halledip hastaneye gittik.”

“O ACIDAN KURTULMAK İSTEDİM!”

Ünlü oyuncu, doğum anını anlatırken ise gözyaşlarını tutamadı. Boz, doğum anı ile ilgili ise şunları söyledi:

“Bebeğin kalp atışlarını ölçen bir alet vardı. Onu takacakları zaman ‘Neden takıyorlar şimdi, ne gerek var’ dedim. sonra doktorum ‘Sanırım burada bir problem var’ dedi.  Kendime göre çok iyi performans gösteriyordum. Doktor ‘Kalp atışları düşüyor, ben risk alamayacağım. su geldikten sonra 8 saat içinde doğum olması gerekiyor, biz o süreyi geçtik. Riskli bir duruma dönebilir, sezaryene dönüyoruz’ dedi.  O an inanılmaz derecede bir kabulleniş yaşadım. 8-9 saat deliler gibi uğraştım. O acıya dayanabilmem derken, normal doğum olmadı. O zaman bir an önce olsun ki, bu acıdan kurtulayım dedim. İnanılmaz bir panik oldum. İçeride bir problem olmuş olabileceğini düşündüm. Caner inanılmaz şaşkındı.  Doktor doğumu epidural yaparız ve Caner doğuma girebilir dedi. Sonra bir hasta bakıcı geldi ve bana önlük giydirecekti. Benim en istemediğim şey, o önlükle doğum yapmaktı. İtiraz ettim. ‘Giymeniz gerekiyor çünkü ameliyathaneye gidiyoruz’ dedi. Zorla o önlüğü de giydim.  Aşağıya doğru hızlı bir şekilde indik. Doktor Caner’e ‘seni aşağıda giydireceğiz’ dedi. Kapıdan beni uğurladılar. En son Caner’i gördüm. Kapı kapandı. Hemşireler ‘Eşi de girecek doğuma’ dediler. Anestezist ‘Hayır, genel anesteziye döndüm’ dedi.”

“ARTIK TEK BAŞINASIN!”

Eşi Caner Erdeniz’in doğumhaneye alınmaması ile kendisine ‘Müge bu dakikadan sonra artık gerçekten tek başınasın’ dediğini anlatan Müge Boz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Aklıma gelen ilk şey Vina ile konuşmak oldu. Vina’ya ‘Bebeğim şu anda doğuma giriyoruz ama baban yanında olamayacak. Seni doktorlar ve hemşireler karşılayacak. Lütfen korkma.’ dedim. * Doktoruma ‘Lütfen konuştuklarımızı unutma. Vina olabilecek en hızlı şekilde babasının yanına gitsin. Yapılacak bütün tetkikler o Caner’in kucağındayken yapılsın’ dedim. Ondan sonrası yok…  Kendime geldiğimde, onu kucağıma aldığımda Caner’in bakışları… Gerçekten tarif edilemez bir duyguymuş. Vina’nın cinsiyetini öğrendiğim anı bile hatırlamıyorum. Genel olarak bu doğum bana hiçbir şeyi kontrol edilemeyeceğini öğretti.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu