Müge Anlı’nın tepkisi taktir topladı!

Müge Anlı, önceki gün gerçekleşen yayında yakınları tarafından aranan Vakkas Akteke'nin olayını programında izlemek istemedi...

11 yıldır atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert, programda ele alınan konularla ilgi çekmeye devam ediyor. Usta gazeteci Müge Anlı’nın, yıllardır başarı ile televizyon ekranına taşıdığı programda bugüne kadar birçok cinayet olayının aydınlanmasına katkı sağlandı. Kayıpları bulan, aileleri bir araya getiren Müge Anlı, birbirinden ilginç olayları konu alıyor. Programda yaşanan olaylar izleyenleri kimi zaman duygulandırıyor çoğu zaman ise hayretler içerisinde bırakıyor. Günlük reytinglerde kendi saatine ambargo koyan Müge Anlı, gün sonunda da ilk 10’a girerek büyük bir başarı sağlıyor.

MÜGE ANLI KAYITSIZ KALAMADI

Geçtiğimiz haftalarda yeni sezona yeni konularla başlayan Müge Anlı, dün programda 65 yaşındaki babası Vakkas Aktepe’yi arayan kadını geri çevirdi. Başta hikayeyi dinleyen deneyimli gazeteci, Aktepe’nin eşini canlı yayına bağladı. Gözyaşları içinde yaşadıklarını anlatan yaşlı kadın, Müge Anlı’yı da üzdü. Vakkas Aktepe’nin eşi Meryem Hanım, kocasından yıllarca şiddet gördüğünü ve eşinin 4 kere kendisini bırakıp gittiğini anlattı. Yaşlı kadın, eşinin erkek çocuk değil kız çocuk doğurduğu için dövdüğünü de belirtti.

Meryem Hanım’ın gözyaşlarından etkilenen Müge Anlı, konuyu işlemekten vazgeçti. Programda daha önce işlenen bir konuyu hatırlatan Anlı, Akteke’nin yakınlarını geri çevirdi. Anlı’nın bu tepkisi izleyici tarafından taktir edildi. Geçtiğimiz sezon 17 yaşındaki bir kızın annesini döven babasını istemeyerek öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Genç kızının durumuna çok üzülen Anlı, “Bilseydim bu konuyu almazdım” şeklinde konuşmuştu. Genç kız ve annesi mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, genç kıza beraat vermiş anne ise 16 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.