Medya

Müge Anlı, ‘Aleyna Çakır dosyasını korktuğu için kapattı’ iddiasına cevap verdi

Müge Anlı, kuşkulu biçimde can veren Aleyna Çakır ve Gülay Uygun’un dosyalarını programında korktuğu için kapattığı iddiasına yanıt verdi. Anlı, dosyayı “korktu kapattı” diyenlere de sert tepki gösterdi.

Türkiye’nin konuştuğu vaka; Aleyna Çakır’ın vefatı…

Gazeteci Müge Anlı, bir müddet evvel haziran ayında evinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır’ın mevzusunu işlemeye başladı.

Vakanın genişlemesi ve değişik mevzuların ilave edilmesiyle Çakır olayında baş kuşkulu Ümit Can Uygun’un annesinin ölmesinin ardından Müge Anlı, kendisine yönlendirilen yargılamalar sonrası “Vakanın peşini bırakmayacağım” demişti.

Ancak dün Anlı, Aleyna Çakır’ın vefatını programında işlememesi, kendisine sosyal medya üzerinden “Dosyayı kapattı” tenkitlerini getirmişti.

Bugünkü programda da Aleyna Çakır dosyasını yine açan Müge Anlı, dün dosyayı korktu da kapattı diyenlere sitemde bulundu.

Anlı mevzu ile alakalı programda şunları açıkladı;

BENİM YAPABİLECEĞİM NE KALDI
“Birinin gelip şunu demesi gerekli “Sizi arayan kim? Ben de onu bulayım”.
Ben buraya gelenleri getireyim daktiloya da maznun diye vereyim. Ben ne yapabilirim. Sonra şunu da dün baktım çok üzüldüm “Müge Anlı çekindi mi korktu mu?” Dostlar bakın ben her zaman açıklıyorum bu programı birlikte yapıyoruz. Yapabileceğim ne kaldı? Lütfen bana açıklayın onu sunim. Bu kadar daha tanık tespit edemem ki. Herkes geldi konuştu. Bildiklerini aktardı. Bu başka bir deyişle. Ve kamuoyunda da bununla alakalı duruşmalarda savcılarda polislerde bir kanı oluştu. Soruşturmalar da yürütülüyor.
Bize gelen görüntülerde gece 12’den sonraki görüntüler yok. Ben bunun altında art gaye aramıyorum aramayacağım da. Haka güveniyorm. Zira güvenmek zorundayım. Ama kendimi de anlatmak istiyorum daha ne yapılsın.

ARA VERMEDİK
Sonra bir şey oluyor yeni bir gelişme çıkıyor. Tekrar davet ediyoruz misafirleri. Hep diyorum bıraktık varsaymayın. Zira bir şey oluyor o arada. Burada her şey konuşuldu. Bunu savcı nasıl değerlendirir? Bunun kararını ben veremem.
Benim için fark etmez. Ben ne Aleyna’yı tanırım, ne Gülay’ı tanırım. Ben bakanımızın sözünün sonuna kadar ardındayım. Şayet arada varsa bir şey ortaya çıkarılmalı. ”

 

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu