Mucize Doktor’dan Masumlar Apartmanı’na giden Merve Dizdar hakkında bilmedikleriniz…

Takip Et:
Masumlar Apartmanı’nda Gülben karakteri Merve Dizdar’ın içine dokunuyor!
Masumlar Apartmanı’nda Gülben karakteri Merve Dizdar’ın içine dokunuyor!

Magazinn /Ayrıntı – Merve Dizdar, başka projelerde yer aldığında bu kadar ön tasarıya çıkmamıştı. En son izlediğimiz Mucize Hekim dizisindeki Damla ile de izleyiciyi bir nebze gıcık etmeyi başarmıştı. Reelinde Vatanım Sensin dizisindeki Efsun karakteri ile belleklere daha çok kazınmıştı fakat Suçsuzlar Apartmanı dizisi, onu artık iyice izleyicinin usuna kazıdı!

Bugüne kadar pek çok dizide, sinema filminde ve tiyatro oyununda rol alan Merve Dizdar, geçtiğimiz sezon Fox TV’nin Mucize Hekim dizisine asistan cerrah Damla karakteri ile gelip, izleyenleri de bir hoş gıcık etmişti! Sağlık Kurumunun birbirleriyle dost olan takımını ispiyonlayan, öne geçmek için çelme takmaktan çekinmeyen bir karakterdi.

Reelinde mektebini birincilikle tamamlamış, galibiyetli bir cerrah olma yolunda ilerliyordu ama herkes için güvenilmez biri olup çıkmıştı.
Herkesi donakaltan bu karar sonrasında dizinin yeni kısmında yurt dışına gittiği biçiminde bir ifade ile geçiştirildi gidişat.

Merve Dizdar’ın diziden sevk edilmesine anlam verilemedi. Ancak oyuncunun TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU’nin yeni ve iddialı dizisi Masumlar Apartmanı’nda rol alacağı bilindi. Dizinin sansasyonel öyküsü dinlenmeye başlamış ve dikkatleri sürüklemişti ama Merve Dizdar’ın bu kadar ön tasarıya çıkacağı pek düşünülmemişti.

Ezgi Mola’nın Safiye karakteriyle sosyal medyanın gündemine oturduğu dizinin ilerleyen kısımlarında Merve Dizdar’ın oynadığı Gülben ise gitgide daha da çok dikkatleri sürüklüyor.
Oyunculuğunu çok daha fazla sergileme olanağı bulan Merve Dizdar’ın Netflix’te yayınlanan Gupse Özay’ın ‘Eltilerin Savaşı’ filminde de galibiyetli bir performans sergilediğini izleyenler takdir etmekte.

Peki kimdir Merve Dizdar?

25 Haziran 1986 İzmir doğumlu olan oyuncu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi oyunculuk Kısmı’nden mezun olmuş ve sonrasında Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmış bir ad.
Son olarak Ezgi Mola’nın da oynadığı Serenay Sarıkaya’nın başrolünde olduğu Alice Müzikali’nde de rol almaktaydı.

Mandıra Feylesofu, Bir Ses Dağılır Geceyi, Yok Artık 2, Bir Aşk İki Hayat filmlerinde de oynayan oyuncu, Kavak Rüzgârları, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Deli Dershane Üniversite’de, Küskün Çiçekler, Beş Kardeş, Kertenkele ve Vatanım Sensin dizilerinde de oynadı.

Dizdar, Çok Hoş Hareketler Bunlar 2’de oynayan Gürhan Altundaşar ile evli.

Gülben’i çok hoşlanıyor…

Suçsuzlar Apartmanı dizisinde oynadığı Gülben karakterini çok hoşlandığını ancak onu oynamanın da basit olmadığını belirten Merve Dizdar, verdiği bir görüşmede “Öykü hakikat olduğu için oynarken çok etkileniyorum.
Bu travmatik yaşamları oynarken içimizi değiyor” açıklamasını yaparak Gülben’i de şöyle anlatmıştı:

” O kadar hoş bir karakter ki! Nahif, nazik, duyarlı, duygusal ve hep çocuk ruhlu. Gülben olmak çok güç ama bir o kadar da sevindirici. Çok hoşlanıyorum çok!”

Saplantılı ablasının kendisini aralıksız bastırmasıyla apayrı bir şahsiyet olarak ortaya çıkmış Gülben. Ablası Safiye’nin annesi gibi davrandığı bir yaşamın içinde ona bağımlı olarak yaşıyor.

Ekranda izleyenleri dahi yoran saplantılarla alakalı olarak Merve Dizdar da oynarken zorlandığını ifade ediyor ve “Çok yorucu bir vaziyet, saplantılı olma hali güç bir şey.
Onlarla yaşayanlar da sefil oluyor. Saplantılarımızla bir biçimde baş etmeyi bilmemiz gerekli yoksa hastalık ebadına varıyor” açıklamasını yapıyor.

Gülben’in yaşadığı travmalar sebebiyle hala yatağına işediği ve çarşafları boş dairede ablası Safiye ile gizledikleri ortaya çıkmıştı.
Dizideki değişik karakterlerin dahi önüne geçmeye başlayan bir oyunculukla Merve Dizdar, yeni projesiyle herkesin usuna şimdiden kazınan bir ad olmayı başarıyor…

.