Ms. Marvel Dizisinin Başrolünde Iman Vellani Yer Alacak

Takip Et:
Ms. Marvel Dizisinin Başrolünde Iman Vellani Yer Alacak
Ms. Marvel Dizisinin Başrolünde Iman Vellani Yer Alacak

Disney+’ta yayınlanacak Ms. Marvel dizisinin başrolünde genç oyuncu Iman Vellani yer alacak. Vellani’nin yaşam vereceği Kamala Khan, Marvel Sinematik Âlemi’ndeki ilk Müslüman süper kahraman olacak.

Avengers: Endgame ile Marvel Sinematik Âlemi‘nde bir devri kapatan Marvel, önümüzdeki dönemde sinematik âlemini yalnızca filmlerle değil, birbirleriyle irtibatlı film ve dizilerle şekillendirecek. Marvel Sinematik Âlemi’nde yer alan karakterleri barındıran bu diziler, sinematik cihanda olup bitenlere doğrudan tesir edecek ve bu özellikleriyle Agents of S.H.I.E.L.D., Daredevil, Runaways gibi daha önceki Marvel dizilerinden çok daha değişik bir yerde duracaklar.
Marvel dizisinin başrolünde yer alacak adı tanımladı. Ms. Marvel olarak da öğrenilen Kamala Khan’a genç oyuncu Iman Vellani yaşam verecek. Geçtiğimiz sene, Toronto Film Şenliği’nin genç marifetleri bir araya getiren Next Wave Committee programında yer alan Kanadalı genç oyuncunun bugüne kadar kayda değer bir rolü bulunmuyor. Ancak yalnızca bu diziyle sınırlı kalmayıp Marvel Sinematik Cihanı’ndeki öbür yapımları da içereceği varsayım edilen bu rolün Vellani’nin kariyerine süratli bir başlangıç yapmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Iman Vellani, Ms.
Marvel” src=”https://i0.wp.com/www.filmloverss.com/wp-content/uploads/2019/08/ms-marvel-filmloverss.jpg?resize=750%2C500&ssl=1″ alt=”Ms. Marvel” width=”750″ height=”500″ />

Geçtiğimiz sene ekrana gelen Four Weddings and a Funeral dizisinin senaryocularından Bisha K. Ali’nin senaryosunu kaleme alacağı dizi, Marvel’ın Müslüman kahramanlarından Ms. Marvel’ın hikâyesini ekranlara taşıyacak. New Jersey’de muhafazakâr ailesi beraber yaşayan Pakistan asıllı bir genç olan Kamela Kahn, esneme ve biçim değiştirme hünerlerini kullanarak kahraman olma yolunda ilk adımlarını atacak.

Son olarak beraber Bad Boys for Life filmini idareyen Adaletli El Arbi ve Bilall Fallah, ilk sezonda ikiden az kısımda rejisör koltuğuna oturacak.
Marvel dizisiyle ilk kere Müslüman bir süper kahramana da sinematik cihanında yer vermiş olacak. Yaratıcı ekibinin ardından başrol oyuncusu da belirli olan dizinin çekimlerine ne zaman başlanacağı ve ne zaman ekranlara geleceği şimdilik bilinmeyenliğini gözetiyor.

Kaynak: Collider

.