Millie Bobby Brown, Amy Winehouse’u Canlandırmak İstediğini Söyledi

Takip Et:
Millie Bobby Brown, Amy Winehouse’u Canlandırmak İstediğini Söyledi
Millie Bobby Brown, Amy Winehouse’u Canlandırmak İstediğini Söyledi

Stranger Things dizisi ile tanınan genç oyuncu Millie Bobby Brown, Amy Winehouse’a yaşam vermek istediğini açıkladı.

Stranger Things dizisinde canlandırdığı Eleven karakteri ile Emmy dâhil olmak üzere pek çok adaylık elde eden genç oyuncu Millie Bobby Brown, Hollywood’un geleceği parlak yıldızları arasında gösteriliyor. 16 yaşındaki oyuncu, son olarak geçtiğimiz hafta Netflix’te yayınlanan Enola Holmes filminin başrolünde yer aldı.

Enola Holmes filminde, ilk kere başrol alarak ehemmiyetli bir çıkış yapan Brown, filmde Sherlock Holmes’ün kız kardeşini canlandırıyor.
2021’de vizyona girecek olan ve çekimleri bitirilen Godzilla vs. Kong filminde Madison Russell karakterini canlandıran Brown, ayrıca henüz hazırlık safhasında olan The Girls I’ve Been ve The Thing About Jellyfish filmlerinde de rol alacak.

Millie Bobby Brown, Amy Winehouse’un Hikâyesinden Etkilendiğini Açıkladı

Millie Bobby Brown, devam eden projelerin yanında ayrıca kendi gönlünden geçen ve yapmak istediği projelere dair açıklamalar yaptı.
Müzik tarzını seviyorum ve hikâyesinden gerçekten etkilendim. Bu surattan onu oynamak isterim.” ifadelerini kullandı. 

23 Temmuz 2011 tarihinde henüz 27 yaşında iken yaşamını kaybeden zaferli müzisyen Amy Winehouse’un yaşamını anlatan bir biyografik film haberi ilk defa iki sene evvel babası Mitch Winehouse tarafından duyurulmuştu. Yapılan açıklamada, Amy Winehouse Foundation ile beraber genç sanatçının hastalığının reel hikâyesinin anlatılması ile eş gidişatlarda olan şahıslara destekçi olunabileceğinin hedeflendiği belirtilmişti.
Rejisörlüğünü Asif Kapadia’nın yaptığı dokümansalda, hakikat arşiv görüntülerine ve sanatçının yakın çevresinden adların ifadelerine yer veriliyordu. Amy dokümansalı En İyi Evraksal Film dalında Oscar ve BAFTA mükâfatına lâyık bakılmıştı.

Kaynak: NME

.