Metin Türkcan’dan velayet davası!

Aldatıldığını iddia eden Metin Türkcan, eski eşine çocuğunun velayetini almak için dava açtı...

Deniz Gönen Özdemir

Bir müzik grubunun gitaristi olan Metin Türkcan, geçtiğimiz yıllarda boşandığı eşi Deniz Gönen Özdemir’e çocuğunun velayetini almak için dava açtı. Türkcan, eşi Özdemir’in henüz boşanma aşamasında iken kendisini aldattığını iddia etti.

Önceki gün İstanbul Aile Mahkemesinde görülen davada Metin Türkcan’ın avukatı, mahkemeye şu ifadeyi sundu; “Müvekkilim henüz boşanma aşamasındayken, eski eşi Deniz Gönen Özdemir başkasından hamile kaldı. Boşanma süreci içerisinde oldukları için yeni doğan bebek, müvekkilim olan Metin Türkcan’ın adına nüfusa kaydedilmiştir. İkinci çocuğun yapılan testler ile kendisinden olmadığını öğrenen Metin Türkcan, soybağı reddi davası açmıştır. Deniz Gönen Özdemir’in yeni eşi Ali Özdemir de çocuğun kendisinden olduğunu mahkemede kabul etmiş ve nüfusuna kaydettirmiştir. Şartların değişmesinden dolayı, çocuğunun velayetini müvekkilime verilmesini talep ediyoruz.”

Davaya katılan Deniz Gönen Özdemir’in avukatı, davanın reddini talep etti. Metin Türkcan’ın sürekli alkol kullandığını ve psikolojik tedavi gördüğünü belirten Özdemir’in avukatı, iddia edildiği gibi aldatma veya sadakatsizlik yoktur dedi.