Kültür ve Sanat

Meryem Uzerli’nin ‘Kovan’ filminin vizyon tarihi belli oldu!

Meryem Uzerli aylar sonra yeni bir projeyle izleyici karşısına çıkıyor. Bir döneme damgasını vuran Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan karakteriyle tanınan Uzerli, daha sonra yer aldığı projelerde fazla başarılı olamamıştı. Ünlü oyuncu bu kez şeytanın bacağını kırmak istiyor!

25 EYLÜL’DE VİZYONDA! PANDEMİ DÖNEMİMDE ÇILGIN HAREKET!
Meryem Uzerli’nin başrolde yer aldığı ve yönetmenliğini Eylem Kaftan’ın üstlendiği Kovan filmi, farklı hikayesiyle dikkat çekiyor. Filmin vizyon tarihi açıklandı. Yapımın, pandemi kısıtlamalarından olumsuz etkilenip etkilenmeyeceği merak konusu oldu. Çünkü, şu sıralar sinema salonları boş kalmış durumda!


Kovan

Kovan filminin kısa hikayesi

Ortaokul senelerinde Artvin’den Almanya’ya sevk edilmiş olan Ayşe, uzun seneler süresince memleketinden uzakta yaşamıştır.
Vefat döşeğinde olan annesi, kızından son isteği olarak aile işi olan arıcılığı yapmasını ister. Yaşamda en büyük fobisi arılar olan Ayşe, annesinin isteğini geri çeviremez ve aile yadigârına sahip çıkmaya karar verir. Arıcılık yapmaya başladığı süreçte, arıcılığın merkezi olan köye çağdaş teknikler getirir ve bu surattan Ayşe ile geleneksel arıcılar arasında çatışmalar yaşanır.

Filmin oyuncu kadrosunda; Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu, Dizem Kaftan, Ömer Akdemir ve Sennur Nogaylar yer alıyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu