Mert Fırat evde olan erkeklere seslendi!

'Evde kal' uyarısına katılan ünlü isimlerden olan Mert Fırat, bir video yayınlayarak evde olan erkekleri ev işlerine yardım etmeye davet etti...

Takip Et:

“Ev işlerini paylaşan erkeklerin yanındayız.” notuyla bir video yayınlayan Mert Fırat, şunları söyledi:

“Ülkemiz büyük bir seferberliğe hazır. Bu dönemde zamanımızın en büyük kısmını; işimizden, maçtan, sokaktan uzakta evimizde geçireceğiz. Günlerce eşimizle, çocuklarımızla, evdekilerle aynı mekanda birlikte olacağız. Çocuklarımız evde uzakta eğitim görecek. Üstelik bazılarımızın evinde şu zamanlarda daha da özen göstermemiz gereken yaşlılarımız da var üstelik. 

Gelin bu zor zamanları bir fırsata çevirelim. Ev işlerini, çocukların bakımını, alışverişin yükünü paylaşalım. Bilmediğimiz ev işlerinin nasıl yapılacağını öğrenelim. Uzaktan eğitim gören çocuklarımıza artık daha yakından ilgi gösterelim. Kadın ve erkek arasında en temel eşitsizliklerden biri olan ev işlerini eşit paylaşmaya özen gösterelim. Göreceksiniz, karantina çok daha rahat geçecek.”

Mert Fırat‘ın bu videosuna kadın takipçilerinden birçok yorum geldi. Fırat’ın eşi İdil Fırat ise ünlü oyuncunun paylaşımına kalp emojisi ile yorum yaptı.