Mersin Valisi, gazetecileri ağırladı ve müjdeyi ilk kez verdi!

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Avrupa Gazetecileri Derneği (A.G.D.) yetkililerini makamında kabul etti. Mersinlilerin beklediği havalimanı projesi yakında hayata geçiyor...

Takip Et:

Türkiye’nin 81 ilinde ve Avrupa’nın birçok ülkesinde temsilcileri bulunan ve ödül töreni ile kültür sanat organizasyonlarında Siyaset ve Sanat dünyasını bir araya getiren Avrupa Gazetecileri Derneği, yeni projeleri kapsamında Mersin’de resmi makamların davetiyle ziyaretlerde bulundu. Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk, Bakü Büyükelçisi(E)/Halep Başkonsolosu(E) ve A.G.D. Dış İlişkiler Koordinatörü Hulusi Kılıç, A.G.D. Belçika temsilcisi gazeteci Prof. Emre Aygen, A.G.D. Organizasyonlar Sorumlusu ve Medya İletişim Danışmanı Tülin Ürker, A.G.D. Kazakistan temsilcisi Prof. Ahmet Dağduran ile A.G.D. Mersin temsilcisi gazeteci Mehmet Miras’ın yanı sıra, Magazinn.com İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Yapımcı/Gazeteci-Yazar Sinan Güzel de etkinliğin davetlisi olarak katıldı.

MERSİN VALİSİ’NDEN KÜLTÜR SANAT ORGANİZASYONLARINA DESTEK SÖZÜ!
Mersin Valisi Ali İhsan Su, heyeti makamında kabul edip şehrin son durumu ve kentin uluslararası platformda turizm açısından getirileceği noktalar konusunda bilgilendirme yaptı. A.G.D.’nin Kültür Sanat projelerine destek sözü veren Mersin Valisi, özel davetlisi olan gazetecilere kentin merakla beklediği Havalimanı’nın inşaatına çok yakında başlanacağı ve Mersin Havalimanı’nın Türkiye’nin İstanbul’dan sonra ikinci büyük havalimanı olacağı müjdesini de ilk kez verdi.

A G D. heyeti, daha sonra sırasıyla; Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Üniverstesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Taşkıner Ketenci, Kanal 33 Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş ve kentin en önemli iş insanlarından Kahramanlı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahramanlı’yı ziyaret edip, Mersin’in tanıtımıyla ilgili gerçekleştirilecek olan projelerin startını verdi.