Sağlık

Meme kanserine ‘pembe fatura’ ile dikkat çekildi

Proje kapsamında Limak Enerji alıcılarına “O sizi tespit etmeden, siz onu bulun! Elle muayene ve mamografi yaşam kurtarır” iletili pembe fatura eriştirildi.

Sağlık, etraf ve eğitim gibi mevzulardaki gereksinimler güzergahında cemiyetsel farkındalık oluşturmayı hedefleyen Limak Enerji, meme kanserine noktaya değinen Pembe Fatura projesini bu sene de devam ettiriyor. Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olması sebebiyle reelleştirilen proje kapsamında Limak Enerji’nin hizmet verdiği 3 milyon alıcıya, erken tanının ehemmiyetine noktaya değinen iletinin yer aldığı pembe fatura sevk edildi. 

“ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİNE DİKKAT SÜRÜKLEMEK İSTEDİK”

Projenin ehemmiyetine değinen Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Elektrik faturaları alıcılarımız tarafından yakından takip ediliyor.
Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olması sebebiyle geçen yıl başlattığımız Pembe Fatura uygulamamızı bu sene de devam ettiriyoruz. Yüzde 55 oranında bayan çalışanı bulunan bir şirket olmamız da bu mevzu üzerinde özellikle hassasiyet göstermemizi gerektiriyor. Kadın çalışanlarımızın meme kanseri mevzusunda bilinçlendirilmesi de en fazla önemsediğimiz mevzular arasında yer alıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de meme kanserinde erken teşhiste kritik ehemmiyete sahip olan kendiliğindene muayeneyi anlatarak, çalışanlarımızı bilgi edindirme çalışmaları yürütüyoruz.
Kansere yakalanan her 4 bayandan 1’ine meme kanseri teşhisi konuluyor. Yaşam boyu her 8 bayandan 1’inin bu kanser cinsine yakalanma tehlikeyi bulunuyor. Limak Enerji, mevzunun hayati ehemmiyetine noktaya değinmek için tüm hissedarlarında farkındalık oluşturmayı kastediyor.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu