Masumlar Apartmanı dizisinin yürekleri dağlayan, başarısını sağlayan gerçekler!

Takip Et:
Masumlar Apartmanı dizisinin yürekleri dağlayan, başarısını sağlayan gerçekler!
Masumlar Apartmanı dizisinin yürekleri dağlayan, başarısını sağlayan gerçekler!

Magazinn / Ayrıntı – TRT1 ekranında Salı akşamları yayınlanmakta olan Masumlar Apartmanı dizisi mükemmel bir alaka baktı. 3 kısmı yayınlanan dizinin reytingleri 10’lu sayıların üzerine çıktı. Hatta AB ve ABC1 gruplarında 14’lü sayılara doğru eforlu bir diş gösterdi.

Bu da yeni sezonun en zaferli dizisinin Masumlar Apartmanı olduğunu gösteriyor.Şayet dizi şu anki yapısını gözetebilir ise, geçen sezon Mucize Hekim’un yaptığı gibi mükemmel neticeler almaya devam eder.
Ancak bu karakter devamlı ekranda olsa izleyici bir zaman sonra bundan bunalabilirdi. O sebeple de Birkan Sokullu ve Farah Zeynep Abdullah’a büyük iş düşüyor.

Bu ikili, Han ve İnci karakterlerinin öyküye getirdiği açılım ile dizinin bunalmadan izlenmesini sağlıyor. Aşk öyküsü ne kadar esrarengizleşir ise de izleyicinin alakası o derece çoğalacaktır.
Karakterin geçmişine doğru yolculuk yapıldığında ise ortaya çıkan hakikat, Safiye’nin annesi sebebiyle bu vaziyete geldiği… Annesinin onu hoşlanabilmesi için ona benzeme isteğinin arka tasarıda uyuduğu anlaşılıyor. Safiye’nin babasının da kızının rahatsızlıklarını kendi lehine kullanma vaziyeti var ki, bu da izleyicileri sanki çıldırtıyor.

Gülben karakterinde Merve Dizdar çok iyi bir performans sergiliyor. Ezgi Mola ile Merve Dizdar zati Alice müzikalinde de 2 sezondur beraber sahneye çıkıyordu.
Kendisini annesine benzetmeye çalışan Safiye, Gülben’i sanki kızı gibi bakıyor. Gülben’i de her zaman annesinin söylemleri ve davranışlarını taklit ederek fırça atıyor.

Gülben perişan bir kız. Ablasına kendisini teslim etmiş. Yaşamını yaşamak gibi bir görüşü yok. Merve Dizdar’ın belki de en iyi yaptığı şey Gülben’i çok silik bir karakter olduğuna izleyiciyi ikna etmesi oldu.

Farah Zeynep Abdullah’ı tanıyanlar dizideki İnci karakterini ne kadar benimsediğini de fark edecektir.
Farah Zeynep Abdullah, performansı ile de izleyicileri mest etmeyi iyi öğreniyor.

.