Masumlar Apartmanı dizisinde her şey iyi güzel de bir konu can sıkıyor!

Takip Et:
Masumlar Apartmanı dizisinde her şey iyi güzel de bir konu can sıkıyor!
Masumlar Apartmanı dizisinde her şey iyi güzel de bir konu can sıkıyor!

Magazinn / Ayrıntı – TRT1 ekranlarında izleyicilerle buluşmakta olan Suçsuzlar Apartmanı dizisinin ilk iki kısmı büyük alkış topladı. Sezonun en iyi reyting neticelerini de elde eden dizinin ekrana bomba gibi başladığı net… Ezgi Mola’nın 8 sene sonra televizyona dönüşünü sağlayan dizideki Safiye karakteri de herkesi derinden etkiledi. Ezgi Mola, performansı ile sanki ‘komedi rollerini de oynarım, dram da oynarım, ne istersem oynarım’ der gibiydi.

Suçsuzlar Apartmanı dizisinin kadrosunda ehemmiyetli adlar da bulunuyor.
Dizinin reytingleri de sosyal medyada ve medyada gösterilen alaka da şahane. Ancak bir mevzu var ki, diziye hiç yakışmadığı da kesin…

Bu mevzuya Milliyet Sokak yazarlarından Sina Koloğlu, köşe yazısında değindi… Dizinin müzikleri ile alakalı kasveti pek çok izleyici de fark etmiştir. Koloğlu, bu mevzuda ciddi bir tenkit getirdi ve belki de Suçsuzlar Apartmanı dizisi için yapılabilecek tek tenkidi de gündeme taşıdı.

Sina Koloğlu, köşe yazısında şu noktalara değindi:

“Bizim diziler uzun.
Bu biçimde izleyicinin olan alakasının daha da çoğalacağı varsayılır. Hani bir yerde ‘şimdi neşeleneceksin’, ‘şimdi üzüleceksin’ , ‘azıcıktan gerileceksin ona göre’ gibi bilinçaltı operasyonlar için de kullanılır müzik. Böyle olunca ortaya ‘kimliksiz melodiler’den oluşan bir müzik ambarı çıkar. Ama bazı yapımlar kendi özellikleri buna başkaldırı eder. “Bir rahat bırak beni kendi sahnemi oynayayım” diye debelenir.

Suçsuzlar Apartmanı’ onlardan biri. Jenerik dahil iki saat 40 dakika.
Dizinin bir vaziyeti, öyküsü var. Müziğin öyle bir tasayı yok. Her sahneye bir ‘motif tespit edelim’ bölük pörçük bir hal. Bunda müziği yapan dostlarımızın bir hisseyi olduğunu varsaymıyorum. “Böyle olacak” diyorlar öyle yapılıyor. Ama lütfen rejisör ve takım bir oturup son kısmı izlesinler. Kaç tema var müzik olarak dizinin şahsiyetini ortaya koyan? Hiç olmazsa müzikleri eksiltin, diyaloglar soluk alsın.”

.