Medya

Masumlar Apartmanı 2. bölümü izleyenleri şoke eden gelişme!

Televizyongazetesi.com/Ayrıntı – TRT1 ekranlarında Salı akşamları yayınlanmaya başlayan Suçsuzlar Apartmanı dizisi, tek sözcükle izleyenleri ekrana kilitleyen bir yapım oldu. Bu hafta 2. kısmıyla ekrana gelen diziyle alakalı ilk bilgiler gelmeye başladığında sallayıcı bir öyküsünün olduğu konuşulmaktaydı.

Ancak bu kadar etkileyici olacağı düşünülmemişti. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hakikat yaşam öykülerinden derleyerek yazdığı Madalyonun İçi adlı kitabındaki Çöp Apartmanı adlı bir vakayı anlatıyor dizi.
Dizinin öyküsü kadar oyuncuların geçimi de noktaya değinmekte. Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar ve Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde oynadıkları dizi, ilk kısmıyla çok konuşulmuştu, 2. kısmı da aynı oranda sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ezgi Mola’nın oynadığı Safiye karakterinin durmadan her şeyi yıkadığı, herkese ‘pis’ gözüyle baktığı, travmatik bir şahsiyet olduğu dizide, zaman geçtikçe Safiye’nin hikayesi ile beraber ailenin tam öyküsü açılacak.
Evdeki en ufak kızın oranla daha normal olduğu ancak yaşanan ortandan etkilendiği de açık.

Annesinin daha ufak yaşta baskı, şiddet, aşağılaması ile gelişen Safiye, hala onun giysilerini giyip onun gibi davranan birine dönüşmüş. Titizlik hastalığı ileri ebatta olan Safiye, asosyal bir şahsiyet ama değişik kardeşlerden Han’ın da içinde apayrı bir arızalı gidişatı olduğu yeni ortaya çıktı!

Han’ın daha sağlam kaldığı sanılıyordu.
Zati öyle bir ailede onun tamamen normal olması da beklenemezdi ama derinde bir yerde nasıl biri olduğu da henüz yeni yeni ortaya çıkıyor.

İnci aileyi henüz tanımıyor. Ezgi Mola’nın oynadığı Safiye ile ilk karşılaşmasında bir ilginçlik olduğunu kavramıştı ancak vakanın bu ebatlarda olduğunu bilmesi muhtemelen uzun zaman alacak.
kısımda da baktık.

O da bir zaman sonra annesine dönüşmüş ve evde paklik mevzusunu mübalağa eterek işi apayrı bir noktaya getirmiş. Geçtiğimiz hafta yayınlanan ilk kısımda her domatesi 4 kere yıkayan Safiye, bu hafta ıspanaklarla apayrı bir imtihan verdi. Saatlerce yıkayan Safiye’nin bir tabağı dahi doldurmayacak kadar ıspanak yapabildiği akşam, reelinde yalnızca ailede değil, ekran başında onları izleyen pek çok ailede bir kere daha afallamışlık içinde bakakaldı herkes ona.

Ama hakikat sürprizi Han yaptı.
Dostundan çok daha önceki bir araba isteyen Han, gece yarısı o otomobile binip gitti. Bir çöpün yanında durdu ve bir vakit sonra onu caddede çöp toplayan biri olarak baktık.

Hastalık derecesinde titiz bir ailenin çocuğunun çöp toplaması, leke pas içinde olması herkesi afallamışa çevirdi. Belki bir başkaldırı, belki geçmişine bir tepkiydi içinde yaşadığı ama Han’ın bu vaziyeti de izleyenleri afallamışa çeviren bir başka ayrıntı oldu.

Günlük yaşamında tertemiz giyimli, evinde gayet hijyenik yaşayan Han, gece kağıt toplayan bir birey… Sabaha doğru işini tamamlayınca otomobilin içinde kendisini silip pak elbiselerini giyip bir de ağır parfüm sıkıp evine gitti Han.
kısımda Han’ın en azından ablalarından değişik olarak gidişatı bakıp kabullendiği ve dostu Esat’a açıklayabildiği bakılıyor. “Biz ailece hastayız. Kız kardeşlerim çılgın, apartmanın bir dairesinde çişli çarşaf gizliyorlar, ben de geceleri caddede çöp topluyorum” itirafını yapıyor. Safiye’yi bir terapiye götürmeye hedefli ama bakalım bu işin sonu nereye varacak?

İşte Suçsuzlar Apartmanı 3. kısım…

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu