MasterChef’te Elenen İsim Kim Oldu?

Takip Et:
MasterChef’te Elenen İsim Kim Oldu?
MasterChef’te Elenen İsim Kim Oldu?

Tv 8’in büyük bir alakayla takip edilen müsabaka programı MasterChef Türkiye 2020, haftanın Üzüntüye gecesiyle ekrana geldi. MasterChef takımı, 7. hafta 3. dokunulmazlık oyunu için. İstanbul Bahçelievler Çocuk Evleri sitesine gittiler. Ekipler, özel davetlilerin alkışlarına sunmak üzere menülerini hazırlamışlardı. MasterChef Türkiye 2020’nin 7. hafta 3. dokunulmazlık oyununu kırmızı ekip kazanmıştı.

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi ekip, fertsel dokunulmazlık için mutfaktaki yerlerini aldı.
Müddet bitiminde şefler,  sunulan yemeklerin tadımlarını yaptı ve en galibiyetli üç müsabakacıyı açıkladı. Furkan, Serhat ve Özgül son üçe kalmayı başardı. Bu üç ad arasından ise, fertsel dokunulmazlığı kazanan Özgül oldu.

Özgül, üzüntüye adayı olarak, aralıksız kendi adını yazan Eray’ı üzüntüye potasına gönderdi. Ekip, kendi aralarında 6. üzüntüye adayını tanımlamak üzere oylarını kullandı ve en fazla oyu alan Sefa oldu.

MasterChef 2020 Müsabakacıları!

Vakalı Üzüntüye Gecesi!

Masterchef’in dün gece üzüntüye coşkuyu yaşandı.
Masterchef’e veda eden ad yemeği öğrenerek sabote ettiğini itiraf etti. 16 müsabakacının çaba ettiği MasterChef Türkyie müsabakasında bu hafta üzüntüye potasına giden mavi ekipten dört, kırmızı ekipten iki müsabakacısı olmuştu. Zorlu geçen haftanın ardından müsabakacılar dün akşam, elenmemek için çaba etti! İki etaplı üzüntüye turunda şefler ilk olarak müsabakacılara “Demirhindi” verdi ve yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Bu etapta en zaferli üç tabak Uğur, Esra ve Eray oldu.

MasterChef'te Elenen İsim Kim Oldu?

MasterChef’te Elenen Ad Kim Oldu?

Final üzüntüye oyununa giden Sefa, Didem ve Duyg,u Danilo şefin özel tasviri olan “BalıkEkmek” yemeğini yapmaya çalıştı.
Şefler tadım sırasında Duygu’ya oldukça hiddetlendi. Üç müsabakacının tabağını da tadan şefler kendi aralarında buluşma yaptı. Duygu için konuşan Mehmet şef ‘ciddi olarak sabote edilmiş bir tabak, bu seviyede bir müsabakacının böyle bir yanılgı yapacağına inanmıyorum’ ifadelerini kullandı. MasterChef Türkiye’de nadide yaşadığımız gecelerden birini yaşıyoruz diye söze başlayan Mehmet şef, ‘üç ciddi kusurlu tabak var aramızda konuştuk ve kararımızı verdik’ dedi.

Somer şef ‘Maksatlı ve ya öğrenerek yemeğinde yanılgı yapan var mı?’ diye sordu.
Ben bir akademisyenim üniversitede eğitmen olarak çalışıyorum. Ben bir seçim yapmak zorunda kaldım akademik kariyerim bu gidişat karşısında azıcık daha ağır bastı ben de yemeğimi makûs yaptım’ dedi.

Duygu’nun şoke eden açıklamasının ardından şefler rastgele bir yorum yapmadı.

Dün akşam sürpriz bir sonuc MasterChef’e veda eden Duygu Acarsoy sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı. “Bu yazıyı yazmanın bu derece güç olabileceğini hiç düşünmemiştim… Kaç kere yazdım, sildim öğrenemiyorum! Yeniden de kendimi en iyi ifade edebildiğim yol yazmak sanırım… Öncelikle bu 3 aylık süreçte üzerimde alın teri olan değerli şeflerim ve yapım takımına ebedi teşekkür ederim.”

MasterChef'te Elenen İsim Kim Oldu?

MasterChef 2020 7.
Dokunulmazlık Oyununu Hangi Ekip Kazandı? 3. Ve 4. Üzüntüye Adayları Kimler Oldu?