Yaşam

MasterChef’in İtalyan jüri üyesi Danilo Zanna’dan Türkiye’ye teşekkür!

Çin‘in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan koronavirüs, birkaç ay içerisinde 800 binden fazla kişiye bulaştı. Çin‘den yayılmasına rağmen dünyada en çok vaka sayısı 164 bin 266 ile ABD‘de bulunuyor. ABD‘yi 101 bin 739 kişi ile İtalya ve 87 bin 956 vaka sayısı ile İtalya takip ediyor.  Ayrıca koronavirüs sebebiyle İtalya’da 11 bin 591, İspanya’da 7 bin 716, ABD’de 3 bin 170 kişi hayatını kaybetti.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında en çok yara alan ülkelerden İtalya ve İspanya‘ya Türkiye’den sağlık malzemeleri gönderildi. Kargo paketlerinin üzerine Mevlana‘nın sözleri ile “İspanyol ve İtalyan halkına sevgilerle” notu yazıldı. Bunun üzerine uzun zamandır Türkiye‘de yaşayan İtalyan şef Danilo Zanna teşekkür paylaşımı yaptı.

Sosyal medya hesabından yardım kolilerinin fotoğrafını yayınlayan Zanna, paylaşıma “Burada uzun zamandır yaşadım ve Türkiye’nin büyük kalbini iyi biliyorum, gücünü ve tutkusunu iyi biliyorum. Ve bir kez daha bu büyük ülke herkese nasıl harika olduğunu gösterdi. Teşekkür ederim, kalbimden ve eminim tüm İtalyanların kalbinden.” notunu düştü.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı