MasterChef yarışmasının birincisi belli oldu!

TV8'de ekranlara gelen ve ilgiyle izlenen yarışma programı MasterChef'in şampiyonu Uğur Kardaş oldu...

masterchef birincisi

Masterchef Birincisi Kim Oldu?

TV8’de ekranlara gelen ve ilgiyle izlenen yarışma programı MasterChef’in şampiyonu Uğur Kardaş oldu…

Masterchef yarışmasında jürilerin verdiği puanlara göre işte birinci.
Tevfik Usta’nın Kerem ve Uğur’a verdiği puanlar şöyle:
Uğur: 7 Kerem: 8
Ali Usta’nın puanları şöyle:
Kerem: 8 Uğur: 7
Finalistler Ali Usta’nın mutfağına konuk olup kuzu incik yaptı. Ali Usta’nın puanları şöyle:
Kerem: 8 Uğur: 7
Yarışmacılar kendilerini temsil eden imza yemeğini yaptılar. Jüri her iki yarışmacının yemeğini de çok beğendi ve karar vermenin kendileri için çok zor olacağını belirttiler. İmza yemeği puanları şöyle:
Kerem: 7 Uğur: 8

MasterChef Kim Kazandı ?

Kerem ile Uğur’un kıyasıya bir mücadeleye girdiği gecede 100 bin TL’lik büyük ödülün sahibinin kim olacağı merakla bekleniyordu. Final bölümünün yayınlanmasının ardından MasterChef yarışmasının birincisi Uğur Kardaş oldu.

MasterChef Nedir?

Masterchef Yarışmasının kadrosunda 14 yarışmacı yer alacak. Yapımcılığını, TV8’in gündüz kuşağında yayınlanan ‘Gerçeğin Peşinde’, ‘Yemekteyiz’ ve ‘Survivor Panorama’ gibi birçok programı çeken Bloom Medya ve Uygar Ataş üstleniyor.

UĞUR KARDAŞ KİMDİR ?

MasterChef Uğur, 1996 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. Temel eğitimini Çanakkale’de tamamlamasının ardından Akdeniz Üniversitesi’nde üniversite eğitimini gerçekleştiren Uğur Kardaş, bir dönem memleketi Çanakkale’de ‘Uğur Chef’in Mutfağı’ adı altında mekan girişiminde bulunmuştur. Ancak daha sonra kariyerini farklı restoranlarda ilerletmek istediği için Türkiye’nin en ünlü steak restoranlarından birinde Executive Chef görevinde bulunmuştur. Türk ve yabancı ülkelerin mutfağına ilgi duyan Masterchef Uğur, aynı zamanda motosiklet tutkusuna sahiptir.