MasterChef 2020’nin 6. Hafta Elenen Yarışmacısı Kim Oldu?

Takip Et:
MasterChef 2020’nin 6. Hafta Elenen Yarışmacısı Kim Oldu?
MasterChef 2020’nin 6. Hafta Elenen Yarışmacısı Kim Oldu?

Tv 8’in büyük bir alakayla izlenen müsabaka programı MasterChef Türkiye 2020 6 haftayı da geride bıraktı. Müsabakanın son kısmında üzüntüye coşkuyu yaşandı, Üzüntüye potasına giren altı üzüntüye adayı, müsabakada kalabilmek için canla başla çaba etti. Master;Chef 2020’nin 6. hafta elenen müsabakacısı kim oldu? Detaylar haberimizde….

MasterChef 2020 Müsabakacıları!

MasterChef 2020’nin 6. Hafta Elenen Müsabakacısı Kim Oldu?

Bir hafta süresince dokunulmazlık oyunu sonrası iki üzüntüye adayı tanımlandı, Bu haftanın üzüntüye adayları, Eray, Ayyüce, Özgül, Barbaros, Esra ve Celal idi.
En iyi Bıldırcın dolması yapan üç müsabakacı belirli oldu.

En iyi bıldırcın dolmasını yapan Özgül, ilk turun birincisi oldu ve en az bir hafta daha müsabakada kalmayı sağlama bağladı. İkinci ve üçüncü en iyi tabağı hazırlayan müsabakacılar ise, Eray ile Ayyüce oldu. Esra, Barbaros ve Celal, son üzüntüye turu için yerlerini aldılar.

İKİNCİ ÜZÜNTÜYE TURU!

İkinci üzüntüye turunda şefler, üç üzüntüye adayından Mastik Sponge tatlısı yapmalarını istediler.
12 materyalden oluşan tatlıyı en iyi biçimde yapabilmek için müsabakacılar büyük çaba verdi. Müddetin bitiminde şefler, tadımlarını yaptılar ve en iyi tatlıyı yapan adı açıkladılar.

Tatlıyı en iyi yapan müsabakacı Esra oldu. Adını dinledikten sonra çok hafifleyen Esra, müsabakada olmanın hoş ama elemede olmanın güç olduğunu, bir daha oraya düşmek istemediğini dile getirdi.

SON İKİYE BARBAROS İLE CELAL KALDI!

Geriye Barbaros ile Celal kaldı.
Barbaros, Celal’in elenmesine büyük yeis duydu. Celal, gözyaşlarına dominant olamadı. Mehmet şef, ilk hafta pes edip gitmek istediğini, ama ondan sonra büyük bir başaralı grafiği yakalayarak 5 arkadaşının müsabakadan ufalamasına tanık olduğunu söyledi.

Efendiliği ile MasterChef 2020’ye ismini yazdıran Celal’e Somer şef, boynundan çıkardığı bıçak objeli kolyesini armağan etti ve o kolyenin ona şans getirmesini istediğini açıkladı. Dostlarıyla vedalaşan Celal, MasterChef’e veda etti.
Dokunulmazlık Oyununu Hangi Ekip Kazandı? 5. Ve 6. Üzüntüye Adayları Kimler Oldu?.