MasterChef 2020’nin 5. Hafta 3. Dokunulmazlığını Hangi Takım Kazandı? 5. Ve 6. Eleme Adayları Kimler Oldu?

Takip Et:
MasterChef 2020’nin 5. Hafta 3. Dokunulmazlığını Hangi Takım Kazandı? 5. Ve 6. Eleme Adayları Kimler Oldu?
MasterChef 2020’nin 5. Hafta 3. Dokunulmazlığını Hangi Takım Kazandı? 5. Ve 6. Eleme Adayları Kimler Oldu?

Tv 8’in en fazla izlenen müsabaka programı MasterChef Türkiye 2020’de haftanın son dokunulmazlık oyunu coşkuyu yaşandı. Müsabakanın son kısmında; ekiplerin yaptıkları yemekler seçilen 9 aileye ambalajlanıp eriştirildi. Yemekleri tadan 9 aile, oylarını kullandı. Oylama neticesinde haftanın son dokunulmazlık oyununu kazanan ekip belirli oldu. MasterChef 2020’nin 5. hafta 3. dokunulmazlığını hangi ekip kazandı? Haftanın 5. ve 6. üzüntüye adayları kimler oldu? Detaylar haberimizde….

MasterChef 2020 Müsabakacıları!

MasterChef 2020’nin 5.
Dokunulmazlığını Hangi Ekip Kazandı?

MasterChef Türkiye 2020’nin 5. hafta 3. dokunulmazlık oyununda müsabakanın tarihinde bir ilk yaşandı. Şefler, dokunulmazlık oyunu için ekiplere verdikleri menüyü hazırladıktan sonra kolilere koymamalarını ve o kutuların tanımladıkları 9 aile tarafından değerlendireceklerini açıkladı.

Haftanın 3. dokunulmazlık oyunu için tanımlanan menü şöyle;

  • Şehriyeli yayla çorbası
  • Ispanaklı peynirli Gül böreği
  • Hünkar sevdi
  •  Gavurdağ salata
  • Şekerpare, oldu.

Mavi ve Kırmızı ekip var eforlarıyla haftanın son dokunulmazlığını almak için gayret etti.
Danilo şef, koliyi açıp tek tek verilen oyları açıkladı. 33’e 12 oyla Mavi ekip beş yemekte zaferli oldu ve haftanın 3. dokunulmazlığını kazandı. Kırmızı Ekip ise, ikinci defa mavi ekip tarafından malup edildi ve fertsel dokunulmazlık için mutfaktaki yerlerini aldı.

5. Ve 6. Üzüntüye Adayları Kimler Oldu?

Haftanın son dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı ekip, fertsel dokunulmazlık oyunu için mutfağa bir defa daha girdi. Kırmızı ekipte üzüntüye adayı olan Selin ile Sefa, dostlarını bu oyunda yukarıyadan takip ettiler.
6 müsabakacı Kızılcık meyvesini kullanarak bir yemek hazırladılar.

Şefler, müddetin bitiminde müsabakacıların yaptıkları yemekleri tek tek tadımlarını yaptılar ve karar vermek için oldukça zorlandılar. Zira, altı müsabakacı da verilen materyali mükemmel bir biçimde yemeklerine yansıttı. Şefler, en iyi tabağın Eray’ın tabağı olduğunu açıkladı. Ebru ise, yeniden tuzsuz yemek yaparak gerçeğinde dokunulmazlık alacakken kaybettiğini şefler üzülerek açıkladı.

Eray, üzüntüye adayı olarak Tanya’nın adını verdi.
üzüntüye adayını belirmek üzere aralarında oylarını kullandı ve en fazla oyu alan Berker oldu. Haftanın 5. ve 6. üzüntüye adayı, Tanya ile Berker oldu.

MasterChef’te Haftanın 2. Dokunulmazlığını Hangi Ekip Kazandı? 3. Ve 4. Üzüntüye Adayları Kimler Oldu?.