MasterChef 2020 7. Hafta Kaptanlık Oyununu Kim Kazandı? Avantaj Oyunu Hangi Takımın Oldu?

Takip Et:
MasterChef 2020 7. Hafta Kaptanlık Oyununu Kim Kazandı? Avantaj Oyunu Hangi Takımın Oldu?
MasterChef 2020 7. Hafta Kaptanlık Oyununu Kim Kazandı? Avantaj Oyunu Hangi Takımın Oldu?

Tv 8’in büyük bir alakayla izlenen müsabaka programı MasterChef Türkiye 2020 7. haftasının ilk gününde müsabakacılar kaptanlık oyunu için karşı karşıya geldi. Geçen hafta elenen Celal’in yerine yedeklerden Didem geldi. Didem son oyunda elinin kesilmesiyle yemeğini yetiştirememiş ve elenmişti. MasterChef 2020 7. hafta kaptanlık oyununu kim kazandı? Avantaj oyunu hangi ekibin oldu? Detaylar haberimizde…

MasterChef 2020 Müsabakacıları!

MasterChef 2020 7.
haftasının ilk gününde elenen Celal’in yerine Didem geldi. Didem, yedeklerden müsabakaya katılan son müsabakacı oldu. Bundan sonra 16 müsabakacı azalarak büyük finale gidecek. Şefler, müsabakacılardan kaptanlık oyunu için lahmacun yapmalarını istedi. En iyi lahmacunu yapan mavi ekip kaptanı olacağı oyunda, müsabakacılar büyük bir gayret verdi.

Verilen 45 dakika müddetin bitiminde şefler tanımladığı şahısların lahmacunlarının tadımını yaptı ve en iyi lahmacunu yapan 6 müsabakacı tanımlandı.
Şefler, tekrar tadım yapıp üç ad tanımladılar ve Berker, Esra ve Serhat, en iyi lahmacun yapan müsabakacı oldu.

MAVİ EKIP KAPTANI KİM OLDU?

Kaptanlık oyununda finale kalan müsabakacılar arasında Berker, öteki iki bireye göre daha cılız olduğu için gecenin en iyi üçüncü tabağını hazırlayan müsabakacı oldu. En iyi ikinci lahmacunu yapan Esra oldu ve Serhat, en iyi lahmacunu yapıp oyunun birincisi olarak mavi ekip kaptanı olmaya hak kazandı.
Kaptanlar düellosunda şefler, müsabakacılardan Dalyan köfte yapmalarını istedi. Her iki iddialı müsabakacı yemeklerini en iyi biçimde yapıp ekiplerine 5 dakikalık avantaj sağlamak için gayret verdi. Vaktin bitiminde şefler tadımlarını yaptılar ve en iyi Dalyan köfteyi Barbaros’un yaptığını açıkladılar. Barbaros, kırmızı ekibe 5 dakikalık avantaj sağlamış oldu.

MasterChef 2020’nin 6. Hafta Elenen Müsabakacısı Kim Oldu?.