MasterChef 2020 6. Hafta Kaptanlık Oyununu Kim Kazandı? Avantaj Oyunu Hangi Kaptanın Oldu?

Takip Et:
MasterChef 2020 6. Hafta Kaptanlık Oyununu Kim Kazandı? Avantaj Oyunu Hangi Kaptanın Oldu?
MasterChef 2020 6. Hafta Kaptanlık Oyununu Kim Kazandı? Avantaj Oyunu Hangi Kaptanın Oldu?

Tv 8’in münakaşasız en fazla izlenen müsabaka programı MasterChef Türkiye 2020, 5 haftasını da geride bıraktı. Geçen hafta Selin’in elenmesiyle onun yerine, sempatik müsabakacı Walison geldi. Walison’un gelmesi büyük bir heyecanla karşılandı. Müsabakacılardan kaptanlık oyununda içli köfte yapmaları istendi. En iyi içli köfteyi yapmak için müsabakacılar büyük gayret verdi. MacterChef 2020 6. haftanın mavi ekip kaptanı belirli oldu. Ekipler heyetti ve kaptanlar avantaj oyunu için karşı karşıya geldi.
Hafta Kaptanlık Oyununu Kim Kazandı?

MasterChef 2020’nin son kısmında, yarışmaya yeni katılan Walison ile beraber 16 müsabakacı kaptanlık oyunu için yerlerini aldı. Önlerindeki paketlerin içinde ne olduğunu merak eden müsabakacılar, kolileri açtıklarında içli köfte yapacaklarını anlatı. Şefler müsabakacılara bütün 45 dakika vakit verdi.

Verilen vakit içinde tüm müsabakacılar en iyi içli köfteyi yapmak için çaba verdi. Vakit bitiminde şefler tek tek, tüm müsabakacıların tabaklarını değerlendirdi ve en hoşlandıkları tabakları yapan müsabakacıların adlarını açıkladılar.

Mehmet şef Ebru’nun, Somer şef, Serhat’ın, Danilo şef ise Duygu,, Esra ve Uğur’un tabağını tercih etti.
İkinci değerlendirmede; Serhat, Ebru ve Talih’un tabakları öne çıktı. Bu üç müsabakacı arasından en iyi içli köfteyi yapan ise Talih oldu. Talih, en iyi içli köfteyi yaparak Mavi ekip kaptanı olmaya hak kazandı.

MAVİ TAKIM KAPTANI TALIH OLDU!

Talih ise, bir hafta süresince gayret edeceği Kırmızı ekip kaptanı olarak Emir’i tercih etti. Her iki ekip kaptanı sırayla takımlarındaki müsabakacılarını tanımladı.

Mavi Ekip: Talih, Furkan, Serhat, Barbaros, Tanya, Duygu, Sefa, ve Celal’i ekibine aldı.

Kırmızı Ekip: Emir, Esra, Berker, Özgül, Ayyüce, Eray, Ebru ve Walison’u ekibine aldı.

Avantaj Oyunu Hangi Kaptanın Oldu?

Ekipler oluştuktan sonra Talih ile Emir, avantaj oyunu için karşı karşıya geldi.
Verilen vaktin bitiminde Uğur’un tabağı daha çok sevildi ve ekibine 5 dakikalık avantajı sağlamış oldu.

MasterChef 2020 5. Hafta Elenen Müsabakacı Kim Oldu?.