Maria ile Mustafa reytingde batışta, Savaşçı belirsiz, tek kazanan Arıza oldu!

Takip Et:
Savaşçı’nın sorunları, Arıza dizisinin işine yaradı!
Savaşçı’nın sorunları, Arıza dizisinin işine yaradı!

Magazinn / Ayrıntı – Pazar akşamları reyting yarışında iki dizi arasında mükemmel bir rekabet var… Bunlardan birisi 4 sezondur galibiyetle devam eden Savaşçı, ötekiyi ise yeni başlayan arıza…

TRT1’deki Tövbeler Olsun dizisini bir kenara koyarsak, bu iki dizi ile müsabakası beklenen Maria ile Mustafa’nın da çok gerilerde kaldığı bakılıyor. atv’nin kendi izleyici kitlesini amaçlayan ve yakalamasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Maria ile Mustafa dizisinin reyting performansı bütün bir hayal kırıklığı.

Savaşçı dizisinin dönüşü çok coşturdu, reytinglerde de dizi bu hafta Arıza ile büyük bir rekabete alevlendi.
Başka Bir Deyişle 99. kısım ile beraber elde stok kalmadı. Çekimler de başlamadı. Başka Bir Deyişle Savaşçı dizisindeki bilinmezler izleyicilerin önümüzdeki haftadan itibaren Arıza dizisine kaymasına neden olacaktır.

Totalde Savaşçı en fazla izlenen dizi oldu. AB’de her iki dizi de aynı reyting oranlarına sahip. ABC1’de ise Arıza’nın aşikar bir üstünlüğü var.

Başka Bir Deyişle Fox TV ile Show TV, pazar akşamının reytinglerini paylaştı desek yeridir… Arıza dizisinin 3.
reytinlerin daha yüksek olması beklenirdi. Ama en büyük mani Savaşçı dizisinin çıkışıydı. Önümüzdeki hafta rakipsiz kalacak olan Arıza için ehemmiyetli bir fırsat çıkmış oldu.

Maria ile Mustafa dizisinin tüm kategorilerde 3 reytingin altında asıllaşan performansı dizinin devamını sağlamaya yetmeyebilir. Hilmi Cem İntepe ve Jessica May için bu yapım bir hayal kırıklığı olabilir.
Başka Bir Deyişle dizi izleyiciye geçmedi… İlerleyen haftalarda netice değişir mi, çok güç…

.