Maria ile Mustafa dizisinin sorunu kendisi değil, dış etkenler!

Takip Et:
Maria ile Mustafa dizisinin sorunu kendisi değil, dış etkenler!
Maria ile Mustafa dizisinin sorunu kendisi değil, dış etkenler!

Magazinn / Ayrıntı – atv ekranlarında Pazar akşamları yayınlanmakta olan Maria ile Mustafa dizisinde akılda rejisör Faruk Teber hoş bir öykü anlatımı ve çok iyi çekim teknikleri ile görsel bir şölen oluşturdu. Jessica May ve Hilmi Cem İntepe’nin kısa müddette birbirleri ile geçim sağlamaları, enerjilerinin de yakalaması dizi ismine çok ehemmiyetli bir gelişme oldu.

atv izleyicisinin bu cins aşkları beğendiği ve böyle öykülere önemsediği gibi bir düşünce egemen… Ancak, bu düşünce bütün olarak da reytinglerde kendisini tespit etmiş değil.
Savaşçı dizisi stoktaki 3 kısım yayınlanınca atv’nin dizisi bundan makûs etkilendi. Şimdi de Öğretmen dizisi Savaşçı’nın yerine Pazar gününe geliyor ve yeniden çok eforlu bir rakip olacaktır.

Bir değişik gelişme ise Show TV’nin Arıza dizisiyle büyük bir çıkış yakalaması. Tolga Sarıtaş yeniden afallatmadı ve aksiyon dolu bir yapım ile izleyicinin gönlüne girmeyi başardı. Ayça Ayşin Turan ile de iyi bir dizi çifti oldular… Netice olarak bu dış etkenler, en çok da Maria ile Mustafa dizisini negatif etkiledi.
Kısmen yanılmadım da… Total grubu alakasını esirgemedi… Ta ki ‘Arıza’ ve ‘Savaşçı’ devreye girene dek! Güçlü rakiplere, rakamsız kere işlenmiş içeriğin bezginliği ve mecburi performanslar da ilave edilince… Yegâne anaparası manilerin ortasındaki imkânsız aşk olan dizi, izleyici topladığı Total’de altlara kayarken AB’de ilk 10’a bile giremedi. Bu gidişle daha da düşer mi öğrenemem ama ‘Maria ile Mustafa’ hakikatinde yaz dizisi olacak kalitedeki bir yapımdı.