Magic Johnson Belgeseli İçin Hazırlıklara Başlandı

Takip Et:
Magic Johnson Belgeseli İçin Hazırlıklara Başlandı
Magic Johnson Belgeseli İçin Hazırlıklara Başlandı

NBA’in efsanevi adlarından Magic Johson’a odaklanan bir dokümansal dizisi için hazırlıklara başlandı. Diziyi Dope ile methiye toplayan Rick Famuyiwa idareyecek.

Amerikalı NBA yıldızı Michael Jordan’ın kariyerine odaklanan The Last Dance dokümansalı geçtiğimiz aylarda ekranlara geldi ve izleyiciler tarafından alakayla karşılandı. The Last Dance’in aldığı bu pozitif tepkiler yapımcıların dikkatini sürüklemiş olacak ki eş bir proje için daha hazırlıklara başlandı.
Magic Johnson’ın sadece bir basketbol idolü ve galibiyetli bir iş insanı olmasının yanı sıra siyahlara yönelik sosyal sorunlarda da ehemmiyetli bir figür olması, izleyicileri meraklandıran bir başka unsur.

Magic Johnson Dokümansal Dizisini Rick Famuyiwa Idareyecek

Dokümansalın rejisörlüğünü The Wood, Talk To Me, Dope gibi yapımlardan tanınan Rick Famuyiwa yapacak.
“Magic, şampiyon bir atlet, istekli bir aktivist ve oldukça galibiyetli bir teşebbüsçü olarak olağandışı bir yaşam yaşadı. Yaşantısının basketbol üstündeki tesiri inkâr edilemez. Marifetli takımımla çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

Yapım şirketlerinin evraksal dizi hakkında yaptığı açıklama ise şu biçimde: ”Johnson’ın Magic Johnson Enterprises CEO’su ve başkanı olarak galibiyeti ve basketbolda gelmiş geçmişlerin en iyi oyuncularından biri olarak serveti en önde ve merkezde ele alınacak.