Kültür ve Sanat

Mad Max: Furiosa oyuncu kadrosu belli oldu

Mayıs ayında alınan haberlerle beraber, 2015 senesinde vizyona giren “Mad Max: Fury Road” ile son senelerin en iyi filmlerinden birine imza atan George Miller’in, Mad Max kâinatında geçen yeni hikâyeleri mevzu almaya hazırlandığını dinlemiştik. Ünlü rejisör Miller, Charlize Theron’un 2015 yapımı “Mad Max: Fury Road” filminde canlandırdığı Imperator Furiosa karakterini mercek altına alan bir spin-off sürüklemeyi planladığını açıklamıştı.
Taylor-Joy, Furiosa’nın daha genç bir versiyonu olan başrolü oynayacak. Miller, mayıs ayında verdiği bir mülakatta rolü devralmak için 20’li yaşlarında bir oyuncu aradığını açıklamıştı. O sırada 44 yaşında olan Theron’un role çok uygun olmayacağı düşünüldüğü için uzun bir süreç sonunda 24 yaşındaki Taylor-Joy role seçildi.

Miller, uzun zamandır yapımcı ortağı olan Doug Mitchell ile beraber “Furiosa”yı idareyecek, yazacak ve yapımcılığını üstlenecek.
Pictures tarafından üretilecek.

Miller ve Nick Lathouris, Fury Road’un senaryosunu oluştururken her karakter için yan öyküler geliştirmişti fakat filmde izleyiciye Furiosa’nın geçmişi hakkında çok fazla şey aktarılmamıştı. Karakter hakkında bildiğimiz tek şey, ebedi Joe idaresinde bir savaş kaptanı olan Furiosa’nın, Joe’nun cariyelerini serbest kılmak için Tom Hardy tarafından canlandırılan “Max Rockatansky” karakteri ile ittifak kurmasıydı.
Coşkuyla beklenen yeni Mad Max filmiyle alakalı gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu