M. Night Shyamalan’ın Yeni Filmi Old, Sandcastle Adlı Çizgiromandan Uyarlanıyor

Takip Et:
M. Night Shyamalan’ın Yeni Filmi Old, Sandcastle Adlı Çizgiromandan Uyarlanıyor
M. Night Shyamalan’ın Yeni Filmi Old, Sandcastle Adlı Çizgiromandan Uyarlanıyor

M. Night Shyamalan’ın yeni filmi Old, Sancastle isimli çizgiromandan adapte ediliyor. Cinsi “varoluşsal fobi” olarak belirlenen çizgiroman, garip bir sahilden bir cinsli ufalayamayan 13 şahsa odaklanıyor.

The Sixth Sense, Unbreakable, Split gibi filmleri sinema dünyasına kazandıran, ama aynı zamanda The Last Airbender ve Glass gibi hayal kırıklığı yaratan filmlere de imza atan M. Night Shyamalan, inişli çıkışlı sinema kariyerine yeni bir filmle devam etmeye hazırlanıyor.
Shyamalan’ın paylaştığı bu afiş, pandemiye karşın filmin ilk başta tasarlandığı gibi 2021’in haziran ayında izleyici ile buluşacağını gösterdi.

Feels like a miracle that I am standing here shooting the first shot of my new film. It’s called Old. #OldMovie @OldTheMovie pic.twitter.com/hth8jUum8K

— M.
Night Shyamalan’ın Yeni Filmi Old, 2021’in Haziran Ayında İzleyici ile Buluşacak

Old, bir zamandır hazırlık evresinde olsa da filmin mevzusu hakkında öğrenilenler oldukça kısıtlıydı. Hatta fobi-gerilim cinsinde olacağı dışında rastgele bir ayrıntı bulunmuyordu. Ancak ilk afişin yayınlanmasından kısa vakit sonra Collider tarafından paylaşılan bilgiler, filmin mevzusu hakkında ilk ayrıntıların ortaya çıkmasını sağladı.

Collider’ın haberine göre Old, Sandcastle isimli Fransız çizgiromanından beyazperdeye adapte ediliyor.
Çizgiroman, zamanla alakalı eksantrik bir şeylerin döndüğü bu sahilden ufalayamayan 13 bireye odaklanıyor. Old için paylaşılan ilk afişte bir kum saatinin olmasının da zamanla alakalı bu sırra yollama olduğu hipotez ediliyor. Vefatın kaçınılmazlığına odaklanan çizgiroman, Kafkavari bir The Twilight Zone kısmına benzetiliyor. Ancak Shyamalan’ın filminin doğrudan bir adapte etme olmayacağı belirtiliyor. Bu surattan ortaya nasıl bir neticenin çıkacağı merak mevzusu olmaya devam ediyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Gael García Bernal, Eliza Scanlen, Thomasin McKenzie, Aaron Pierre, Alex Wolff, Vicky Krieps, Abbey Lee, Nikki Amuka-Bird ve Ken Leung yer alıyor.

Filmlerinde bir cinsli dikiş yakalatamayan Shyamalan’ın yeni filminde nasıl bir iş ortaya koyacağını bekleyip bakacağız.